انجمن تخصصی مهندسین مکانیک

نسخه‌ی کامل: راهنمایی درباره طراحی صنعتی،سالید ورکس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
درود دوستان...
من کلا به طراحی خیلی علاقه دارم و الان هم دنبال یادگیری سالیدورک هستم...
اما تازه امسال من کنکور دارم و اگه خدا بخواد وارد دانشگاه بشم.
یک پکیجی توی اینترنت پیدا کردم که میدونم واقعا اونطوری که میخوام سالید ورک رو بهم حرفه ای یاد میده...
حالا میخوام بدونم در امد از این طریق چطوریه؟
ایا اگه من مدرک تحصیلی بالایی مثلا لیسانس نداشته باشم ولی بتونم حرفه ای قطعات و خودرو رو طراحی کنم ایا کاری برام هستش؟
کلا میخوام بدونم درامدش چطوریه؟؟؟
سلام

فکر نمیکنم، بتونین کار دولتی انجام بدین، خودرو سازی ایران دولتی یا نیمه دولتی هست که برای استخدامی نیاز به مدرک هم دارد، طراحی خوب هست.
ولی اکثر بچه هایی که فنی و حرفه ای در مسخونند به صورت حرفه ای و کامل این بخش رو یاد میگیرند که با داشتن مدرکشون راحت تر از بقیه میتونن سر کار بروند،به قول یکی از اساتیدمون ،من هیچ وقت نمیام یک لینسانس مثل ما که رشته ریاضی بوده رو برای این کار بگیرم چون بچه های فنی خیلی از شما وارد ترند. حقوق کمتری هم به اونا میدن پس بصرفست براشون .
و اما برای کار های عادی انجام پروژه های دانشجویی واقعا چیز خاصی گیرتون برای طراحی نمیاد چون اکثرا در حد نیاز دانشگاه دوستان من دیدم بلد میشوند، ولی هستند از دوستانم بودند حتی نرم افزار هم در 4 سال باز نکردند با اینکه شاگرد برتر هم بودند.
نرم افزار نیاز هست ابزار کار هست ،اگر که انشالله دعا میکنیم قبول شید دانشگاه، شما به نرم افزار نیاز دارید ولی نرم افزار تحلیل تو مکانیک برای یک مهندس حرف اول رو میزند نه نرم افزار زچطراحی باید بلد باشید به قول هنون استادمون نرم افزار طراحی خاله بازی هست یه بعد میکشید سه بعدی میکنید، اگر قبول شدید بیشتر پی نرم افزار تحلیل برید ،این رو هم حتما یاد بگیرید،متاسفانه تو دانشگاه ها زیاد به این ها اهمیت نمیدهند.
و توی صنعت ما هم از نرم افزار تحلیل زیاد استفاده نمیشود، البته روز به روز بهتر میشه ولی کاربردی نشده است.
بخش صنعت و دانشگاه هم یک شکاف بزرگ هست که به هم وصل نمیشن تا نیرو ها با قلب صنعتی بتپند، صنعت خودرو داره پیشرفت میکنه ولی متاسفانه هنورچز داریم یه سری خودرو کپی کاری و مهندسی معکوس کار میکنیم تا طراحی مهنسی،هرچند چند خودرو طراحی شد مثل سمند و....ولی هنوز به اون لذت طراحی نرسیدیم.
امیدوارم ناامید نشید ولی واقعیت ها این هاست.ولی کسی از آینده خبری ندارد.
با سپااس
با سلام ..من خودم دانشجوی مکانیکم و یه دو سالی هست که باسالید کارمیکنم و پروژهامو باهاش انجام میدم..نرم افزار خوبیه یادگیریشم راحته..و اگه وقت بذارید میتونید پروژه های شرکتای مختلفوقبول کنید (مثل قالبسازی) و اگه کارتون رو بپسندن میتونید ازش درامد کسب کنید.
دوست عزیز، انجام پروژه های نقشه کشی صنعتی، صرفا به یادگیری نرم افزار سالید یا کتیا محدود نمیشه، تجربه و علم مکانیکی هم در اون دخیله، مثلا وقتی درس نقشه کشی پاس نکرده باشید یا تو محیط کار به چشمتون نخورده باشه، چطور میتونید کیفیت سطح یا تلرانس رو تو نقشه مشخص کنید یا بخونید؟ بخش آموزش این وبسایت رو ببینید، شاید تا حدودی جوابتونو بگیرید:

آموزش سالیدورکس