انجمن تخصصی مهندسین مکانیک

نسخه‌ی کامل: برای موفقیت چه کار کنم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من امسال رشته مهندسی مکانیک قبول شدم و تنها دلیلش هم علاقه به این رشته بود طوری که کلا 12تا انتخاب رشته داشتم که همش هم مکانیک بود و تمام
اخرش هم دولتی قبول شدم نزدیک شهرمون
حالا هم هنوز وارد دانشگاه نشدم تقریبا 10 روز دیگه شروع میشه

از مهندسین عزیز میخوام که از تجربه هایی که تو این رشته داشتن بگن که از همینن اول به  غیر از واحد پاس کردن چیکار کنم  که بشم یک مهندس موفق
منظورم یادگیری نرمافزار ها وهمچنین کار های عملی و خوندن چه کتاب هایی...

ممنون میشم ساده توضیح بدید

ببخشید جای اصلی این پست رو پیدا نکردم مجبور شدم همین جا بنویسم
سلام
دوست عزیز؛خیلی خوب درس هات رو بخون ...سختکوش باش و با انگیزه تمام، تلاش کن..پشتکار بالا و صبر و حوصله داشتن راز موفقیت برای یک مهندس هستش.
سلام دوست عزیز.با توجه به تجربه ای که بنده دارم به شما پیشنهاد می کنم تا ترم 4 فعلا نرم افزارهای طراحی مکانیکی رو خوب یاد بگیرید .حداقل یکی از نرم افزارا مثه سالیدورک رو عالی یاد بگیرید به طوری که پیچیده ترین قطعه هم به شما داده شد به راحتی بتوانید قطعه را طراحی کنید.از طرف دیگه روی زبان تخصصی تون کار کنید.برای این کار بهترین شیوه ،مطالعه ی کتابای درسی به صورت زبان اصلی و به مرور مطالعه ی گزارش کارها و مقالات انگلیسیه.از ترم 4 به بعد بایستی آرام آرام فیلد کاری خودتون رو برای آینده مشخص کنید.چون مکانیک وسعت بسیار زیادی داره.اگر قصد ورود به صنعت رو دارید به شما پیشنهاد می کنم درس کارآموزی رو هرچه سریع تر بردارید و ترم آخر نذارید و در زمان فراغت با مشخص کردن یک موضوع مثلا موضوع دستگاه های تزریق پلاستیک بعد از مطالعه ی خوب به کارخانه ها سر بزنید و خود را دانشجویی معرفی کنید که برای پروژه ی درسی آمده و به دنبال یادگیری است.از اینکه در محیط صنعتی مورد تحقیر و ضایع شدن واقع شوید نترسید چون شما هنوز دانشجویید و مهندس نیستید. دوره های فنی حرفه ای هم بسیار می تواند کارآمد باشد.دوره هایی مثه سی ان سی ،هیدرولیک و نیوماتیک و نرم افزارها .اما هرچه زودتر آینده ی خود را ترسیم کنید.بر اساس منطق و عقل نه بر اساس گفته ی دیگران.ادامه تحصیل می دهید،در صنعت وارد می شوید ، به شرکت های دانش بنیان می پیوندید و یا اصن تغییر رشته می دهید.پیشنهاد می کنم در ترم های 4 به بعد علایق خود را مشخص کنید و به آنها نمره دهید و از دوستان و خانواده خود نیز بخواهید در این زمینه ها به شما نمره دهند و بر اساس همان در انتهای دوران تحصیل بدون سردر گمی راه خود را به بهترین نحو انشاء الله انتخاب می کنید.  41

موفق باشید.