انجمن تخصصی مهندسین مکانیک

نسخه‌ی کامل: راهنمایی برای یادگیری یک نرمافزار قوی در طراحی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام..

میدونم مقایسه نرمافزار ها کار اشتباهیه و هر نرم افزار خاصه کاریست..اما من میخوام دوستا راهنمایی کنند تا یک دید روشن نسبت به نرمافزار های طراحی صنعتی داشته باشم..لطفا راهنمایی بفرمایید تا بدونم چه نرمافزاری بکار من میاد..

بدون درنظر گرفتن کاربرد در کشور و هزینه خود نرمافزار و محبوبیت و ...قویترین نرمافزار فقط در زمینه cad یا طراحی یک قطعه که قراره توسط ماشین کنترل عددی ساخته بشه یا بعبارتی طراحی دقیقی داشته باشه(مثلا طراحی انجام شده در سالیدرورک دقیق نیست)

و نیز ابزار کاملی داشته باشه و مارو برای هر ترسیمی بینیاز کنه چه نرمافزار یا نرمافزارهایی هستن؟

این سوال رو در انجمن کتیا مطرح کردم چون  کتیا (ورژن 5)رو یک نرمافزار قوی میشناختند و من هم شروع به یادگیری کردم.انصافا که ابزار زیادی داره و ابزار از در و دیوارش میباره...اما فیلمهای نرمافزار inventor رو که میدیدم متوجه شدم که autodesk Inventor هم  محیط طراحی راحتی داره و سرعت کار رو فزایش میده و هم اینکه محیط طراخیش گرافیک خوبی داره و وقتی قطعه ای رو طراحی میکنید شکل واقعی تری از اون بینید که این باعث میشه هم طراحی راحت تر و هم درک بیشتری از وسیله ای که طراحی میکنید داشته باشید..

همچنین محیط متحرک سازی فوقالاده ای داره و مثلا در یک موتور در حال گردش میتونید تمام چرخش پیستون ها و.. رو به وضوح ببینید.تحلیلشم که عالیه.نمیدونم شاید در متحرک سازی از کتیا بهتر باشه شایدم همه اینا تبلیغ باشه...

اما کتیا:V5

کتیا رو قوی ترین نرمافزار میدونن..اما در بخش تحلیل که نرمافزارهایی مثل اباکوس از کتیا بهتره..محیط رندرینگ ضعیف یا متوسطی داره و معمولا برای رندر از keyshot با موتور فوقالعاده قدرتمند استفاده میشه...بخش ماشینکاری در بعضی قطعات کاربرد داره و نرمافزار های بهتری هم هست..وقتی یک پروفیل دراز رسم میکنم اونو شطرنجی نشون میده.

با این همه من کتیا رو با محیط خشک  ولی حرفه ایش دوست دارم اما دنبال دلیلی میگردم که catia رو با سختی که داره  ادامه بدم ..یعنی واقعا سختی اون به تواناییش در طراحی میارزه نسبت به بقیه؟؟؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
سلام
همه ی این نرم افزار ها خوب هستند .هر شرکتی یکی از این نرم افزار ها رو کار خواهد کرد.بنابراین هر جایی ممکنه شما نیاز به کی از آینها داشته باشید. در هر صورت کتیا و سالید بیشتر تو ایران کاربرد دارند.کتیا محیط dmu هم داردکه کار شبیه سازی رو هم انجام میدهد ولی برای تحلیل مناسب نیستند و خطای بالایی دارند.

موفق باشید
(02-08-2017، 12:11 PM)manu @li نوشته است: [ -> ]سلام
همه ی این نرم افزار ها خوب هستند .هر شرکتی یکی از این نرم افزار ها رو کار خواهد کرد.بنابراین هر جایی ممکنه شما نیاز به کی از آینها داشته باشید. در هر صورت کتیا و سالید بیشتر تو ایران کاربرد دارند.کتیا محیط dmu هم داردکه کار شبیه سازی رو هم انجام میدهد ولی برای تحلیل مناسب نیستند و خطای بالایی دارند.
ممنونم اما من قبلا هم گفتم که برای مورد من مهم نیست که کدومشون در شرکت ها بیشتر اسفاده میشن...
من فقط میخوام در حوضه cad یک نرمافزار قوی انتخاب کنم و و دید من اینه که کتیا با سختی و محیط خشکی که داره گرافیک خوبی نداره و تا وقتی اینونتور هست و راحت و سریع میشه باش طراحی کرد دیگه کتیا جایگاهی نداره..
سالید هم خوبه گرافیک خوبی داره ولی دقت ترسیمی خوبی نداره..
من میخام بر اساس نیاز ها انتخاب کنم نه بر اساس اینکه کردوم در ایران استفاده میشه
(02-09-2017، 10:17 PM)raino نوشته است: [ -> ]ممنونم اما من قبلا هم گفتم که برای مورد من مهم نیست که کدومشون در شرکت ها بیشتر اسفاده میشن...
من فقط میخوام در حوضه cad یک نرمافزار قوی انتخاب کنم و و دید من اینه که کتیا با سختی و محیط خشکی که داره گرافیک خوبی نداره و تا وقتی اینونتور هست و راحت و سریع میشه باش طراحی کرد دیگه کتیا جایگاهی نداره..
سالید هم خوبه گرافیک خوبی داره ولی دقت ترسیمی خوبی نداره..
من میخام بر اساس نیاز ها انتخاب کنم نه بر اساس اینکه کردوم در ایران استفاده میشه
سلام

کی گفته سالید ورکز دقت پایینی دارد.؟! روح سازنده سالیدورکز تو گور لرزید.Character0114 شما هر کدام رو یاد بگیرید خوب هست.

موفق باشید
نه اینکه دقت پایینی داره ولی توصیه میشه برای ایجاد یک طرح دقیق بجاش از کتیا استفاده بشه..چون سخت گیری کتیا بی دلیل نیست..سالید از بعضی اختار ها میگذره ولی کتیا نه..
حالا من عزمم رو جذب کردم که یا کتیا یاد بگیرم یا اینونتور..هرچند کتیا رو دوست دارم ولی دائم از برتریهای اینونتور میشنوم..البته تو حوضه کد..
راستی بنظر شما اینده کدوم بهتره؟
ایونتور یا کتیا 5..چون فک میکم شرکت dassult دیکه شاید نخاد زیاد روی ورژن 5 کار کنه..