انجمن تخصصی مهندسین مکانیک

نسخه‌ی کامل: تقاضای کمک از تمامی مهندسین ساخت و تولید در این انجمن
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام و عرض ادب خدمت مهندسین ساخت و تولید
دوستان بنده مهندس صنایع هستم و میخواهم مطالبی در خصوص
قابلیت مدیران ساخت و تولید در صنایع مختلف
را بررسی نمایم.از این رو به انجمن شما آمدم تا اگر لطفی بفرمایید و مطالبی تحت عنوان مقاله،کتاب،جزوه و یا حتی منبع انگلیسی هم باشه در اختیارم فرار دهید
توجه بفرمایید که من به دنبال این هستم که اگر شخصی بخواهد مدیر ساخت و تولید بشود چه ویژگی ها و قابلیت های نرم و سختی باید داشته باشد
ممنون از لطف همه دوستان
ایمیل بنده
alireza.moradi25@gmail.com
منظور من این هستش که مدیران ساخت و تولید باید چه قابلیت هایی داشته باشند؟
منظور از قابلیت های نرم : ویژگی های شخصیتی و ذاتی هستش
قابلیت های سخت: ویژگی هایی است که افراد باید برای رسیدن به این موقعیت کسب نمایند مثلا نرم افزار ها و توانایی مدیریت کردن و شیوه های مدیریت و ...
ان شاالله که متوجه موضوع شده باشید و لطف کنید از دوستان و یا استادان و ... که من دسترسی ندارم راهنمایی بگیرید
ممنون میشم واقعا نیاز دارم بهش
سلام

باز بحث رو بازتر کردین بهتر شد

والا مثلا شرکت خودرو سازی من رفتم مدیر تولید داشت از نظر اخلاقی واقعا باید جذبه داشته باشید چون اگه با کارگر و یا کارآموز زیادی شوخی کنین و نرم باشین از تون سو استفاده میکنندخشن نباشید ولی جوری رفتار کنین که اقتدارتون سر جاش باشه البته باز بسته به جایی کار میکنین داره این جایی من کار آموز بودم واقعا کارگر ها از مدیر تولید میترسیدن و واقعا درست هم همین بود چون تا سر کشی میومد همه کار رو کاملا جدی میگرفتند بیشتر مدیر تولید با افراد خاصی که گمارده بود به عنوان سرکارگر و مدیر خط تولید در ارتباط بود و با کارگر اصلا دهن به دهن نمیشد.مگر خودشون برای کاری پیشش میرفتند.که باز باید باهوش و ذکاو بود و اصلا جلوی کارگر اتو نداد چون واقعا همینه و شیوه درستیه. توبیخی هم سر جاش بود.کلا کارآموزی خیلی خوبه هر چند بیشترش الافیه ولی به گفته حضرت علی ع کار بهترین تفریحه

اما نرم افزاری شما باید ورد و اکسکل رو بدونین به کارتون زیاد میاد و نرم افزار کتیا و سالیدورکز رو در حد خوبی بلد باشین چون بعضی از شرک ها نیاز دارند به خصوص شرکت های شهر های بزرگ

نقشه خونی هم مهمه به نظرم برخی جاها به کار میاد چون تو تولیدی ها بیشتر نقشه دارند روی این هم باس کار کنین
ب
مهندسی تولید و ساخت بیشتر روش و تولید کار میکنن
اصولا تو شرکت های خودرو سازی و پنوماتیمک و هیدرولیک یا کارگاه های قالب سازی تو ایران پی کار میگردن و بازار کار محدودی دارند
ولی کلا مدیر یک تولیدی کوچک با یک مدیر تولیدی بزرگ فرق میکنند
اگه شما دنبال یک تجربه میگردین واقعا باید یک مدیر تولید با سابقه پیدا کنین چون مادر علم تجربه است

باز اگه جوابم کامل نیست شرمنده

با تشکر
سلام دوست عزیز
ممنونم از راهنمایی های خوب و مفیدتون
در همین موضوع من به دنبال مقاله جدید هستم که بشه باهاش پایان نامه داد
اگر مطلبی در این مورد به صورت مقاله یا تحقیق (انگلیسی یا فارسی) داشتید لطفا ایمیل نمایید
باتشکر فراوان