انجمن تخصصی مهندسین مکانیک

نسخه‌ی کامل: روش وارد کردن پروفیل سرعت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
اطفا اگه کسی در مورد مشکل من اطلاعی داره راهنمایی کنه.ممنون میشم
می خوام تو فلوینت سرعت و شدت توربولانسی ورودی رو که به صورت منحنی (پروفیل) است (جریان باد) و نقاط اون رو دارم وارد کنم.ولی نمیدونم چجوری نقاط رو وارد کنم.مدل هم به صورت سه بعدی هستش.
ضمنا می خوام سرعت ورودی رو به یه روش تصادفی مغشوش کنم که روش این کار رو هم نمیدونم
ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه
سلام معین عزیز
اگر تابع منحنی رو دارید که با تعریف udf می تونید اینکارو کنید.
اگر تابع منحنی رو ندارید با متلب یا نرم افزاری مشابه روی نقاط، یک منحی فیت کنید و تابع رو بدست بیارید.
اگر منظورتون از مغشوش کردن سرعت در ورودی، دادن پروفیل توربولانسی سرعت در ورودی است می تونید از پروقیل 1/7 سرعت استفاده کنید.
در صورتی که توضیحاتم کامل نبوده، بفرمایید. تا جایی که بلد باشم در خدمتم.
سلام علی جان، ممنون از اینکه جواب سوالمو دادی
می خواستم بدونم که نمیشه بدون دادن udf، پروفیل رو به صورت نقاط وارد کرد؟؟ (راستش من udf نوشتن بلد نیستم).
در مورد توربولانس ورودی هم من منحنی شدت توربولانس ورودی رو مثل سرعت دارم، اما تو چند تا از مقاله ها دیدم که نوشتن پروفیل سرعت ورودی با یک روش تصادفی مغشوش شده است که متن دقیقش اینه ((پروفیل سرعت ورودی توسط یک روش تصادفی آشفته شده و مجددا نتایج حاصل با نتایج تجربی مقایسه شده است)) یا تو یه مقاله دیگه اینجوری نوشته بود:
One of the most applicable options was to superimpose
random perturbations with the correct turbulence intensity into
The vortex method(VM)random flow

generation(RFG)technique(Sergent,2002) was used to generate
the instantaneous velocity profiles from the given turbulence
intensity (Fig. 1b) at the inlet.With this approach,a perturbation
was added on a specified time-averaged velocity profile via a
fluctuating two-dimensional vorticity field (two-dimensional in
the plane normal to the stream wise direction).In the implementa-
tion of VM-RFG technique,the turbulence kinetic energy ð k Þ and
dissipation profile ðεÞ at the inlet of computational domain were
required the time-averaged profile
(منظورم از مغشوش کردن جریان ورودی اینه)

[attachment=1435][attachment=1436]من تو یه کتاب آموزش فلوئنت خوندم که میشه پروفیل رو به صورت نقطه تعریف کرد ولی کامل توضیح نداده بود. شبیه مثال خود کتابم که عکسشو گذاشتم پروفیل رو به صورت نقطه وارد می کنم ولی بعد از ران گرفتن،فلوئنت سرعت ورودی رو صفر نشون میده. فایل مقاله رو هم برا دانلود میذارم
معین جان:
در مور د روش تصادفی فکر می کنم بد برداشت کردی. من این روش رو اینطوری ترجمه میکنم: ایجاد جریان تصادفی با روش نقطه ای.
در واقع شما منحنی شدت توربولانس رو که داری، پروفیل سرعت رو هم که داری. حالا باید با استفاده از روابط 17 k و epsilon رو بدست بیاری که این روابط 17 مربوط به همون روش ذکر شده هستن. نگران چیزی نباش.
در مورد ورود داده ها هم بعد از وارد کردن و قبل ران گرفتن شما در ورودی سرعت و غیره رو رسم کن ببین اصلا این داده ها درست وارد شده اند؟
ممنونم علی جان. امتحان می کنم
باید از UDF استفاده کنید خیلی کار ساده ایست:
از UDF
Define_profile استفاده کنید
(11-13-2015، 03:26 PM)ehsan_mekanik نوشته است: [ -> ]باید از UDF استفاده کنید خیلی کار ساده ایست:
از UDF
Define_profile استفاده کنید

سلام 
مهندس برای یک لوله سه بعدی در درجهت زر طولی. میخوام براش پروفیل سرعت تعریف کنم ک جریانم توسعه یافته بشه. نمونه هایی ک دیدم دو بعدی بود. میتونین کمکم کنید؟ همراه این پروفیل سرعت برای دما هم پروفیل دما یخوام