انجمن تخصصی مهندسین مکانیک

نسخه‌ی کامل: آموزش تحلیل خرپای دو بعدی در انسیس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام مجدد خدمت علاقه مندان برنامه ی انسیس:
امیدوارم با سری فایل های آموزشی که در سایت قرار دادم تا اینجا همراه شده باشید، در این فایل آموزشی شما عزیزان با نحوه ی تحلیل یک خرپای دو بعدی در نرم افزار انسیس(Ansys12) آشنا خواهید شد.
امین موسایی – کارشناس مهندسی مکانیک(گرایش طراحی جامدات)
مرسی ممنون
thanks so much engineer
سلام خرپایی که من میخوام تحلیل کنم سطح مقطع و ضریب الاسیته تعدادی از الماناش فرق داره من چطور میدونم اون چند المان متفاوت رو ایجاد کنم؟

با تشکر
با سلام:
برای معرفی سطح مقطع های مختلف در قسمت Real Constant به تعداد سطح مقطع های مورد نظر Add کنید و برای مدول الاستیسیته ها در قسمت Material Prop به تعدادشان Add Material کنید. سپس باید در قسمت مش بندی هر میله را با ثابت و ماده ی مربوط به خودش مش بندی کنید.
خیلی ممنون از پاسختون
من طبق گفته شما عمل کردم فقط زمانی که من در Mesh Tool بر روی گزینه line کلیک میکنم با یک خطا مواجه میشم "this function requires defined linens.
no lines are currently defined" که درواقع میگه هیچ لاینی تعریف نشده.
کلیه کارهای مربوط به تعریف المان ها، نودها ... مطابق فایل پی دی اف شما انجام شده
آیا علاوه بر تعریف المان ها و نود ها باید روی اونها لاین تعریف کرد؟ به چه صورت؟
با سلام:
شما برای ساخت مدلتون دو راه دارید:
1. از طریق ایجاد نقاط(نه نودها) و ایجاد خط بین این نقاط

2. از طریق ایجاد نودها و ایجاد المان ها بین این نودها

اگر از راه 2 رفتید باید خواص مش بندی را در پنجره ی Mesh Tool در قسمت Element Attributes با انتخاب Global و کلیک بر روی Set تنظیم کنید.
با سلام
من یک سازه 5 المانی دارم که 3 المان آن از نوع truss و دو المان آن از نوع CST می باشد برای مدل کردن در انسیس باید جکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.