انجمن تخصصی مهندسین مکانیک

نسخه‌ی کامل: سوال تغییر رشته به مکانیک
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام رشته کارشناسی من فیزیک بود و برای ارشد مکانیک شرکت کردم شنیدم کسی که تغییر رشته داده باشه بهش پروانه مهندسی نمیدن درسته؟ تو اروپا هم اینجوریه؟
سلام

برای نظام مهندسی منظورتون است،چون یک سری دروس رو باید پاس کرده باشید ،به این خاطر است.

خارج از ایران رو نمیدانم.

با سپاس
پس من بعد گرفتن ارشدم کجا میتونم کار کنم و کجا نمیتونم؟
سلام

فقط نظام مهندسی نمی تونین بگیرین ولی بقیه جاها مشکلی باشما ندارند می تونین استخدام شید ولی خب شما بخواید تو کار دولتی مثل وزارت نیرو و نفت و پتروشیمی استخدام دولتی شید باید آزمونش رو بدین که باید دروس کارشناسی که خودشون سرقصل دادند رو بلد باشید که بتونین ازمون تستی رو قبول و دعوت به مصاخبه بشید

با سپاس
خب با نداشتن نظام مهندسی چه فرصت های شغلی رو از دست میدم اگه میشه مثال بزنید
ممنون

یعنی خودم نمیتونم شرکت بزنم ولی تو جا های دولتی میتونم کار کنم درسته؟
سلام

نظام مهندسی یک فرصت برای اشتغال زایی خود شماست ،شما حق امضا و تایید دارید که سیستم های یک ساختمان تایید شده و مهندسی باشد و...من در همین حد اطلاع دارم،چون گرایشم ساختکو تولید هست و ما هم نمیتوانیم مثل شما نظام مهندسی بگیریم ،فقط همین فرصت از دست میرود ،باقی جاها بر اساس گرایش می تونید استخدام شید و مشکل خاصی ندارد،برای نظام مهندسی چند واحد درسی باید گذرانده شده باشد که ما این درس ها رو در دوره کارشناسی نداشتیم.

با سپاس