امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین شاخه مکانیک در کارشناسی ارشد چیست ؟
Question 
درووووود مهندسین عزیز
من دانشجو کاردانی مکانیک خودرو هستم و قصد ادامه تحصیل توی رشته مکانیک رو دارم. میخواستم توی انتخاب شاخه های این رشته راهنماییم کنید.
من خودم درباره مکاترونیک و تبدیل انرژی یه اطلاعاتی دارم. و علاقه نسبی به مکاترونیک دارم.
اگه درباره رشته های دیگه توضیحاتی بدید ممنون میشم (فقط تجربه های خودتونو بگید و از تعریف بیجا خوداری کنید)

پاسخ

سلام
دوست عزیز
من گرایش ساخت و تولید خوندم به نظرم گرایشه خوبیه ولی متاسفانه بازار کارش تو ایران به دلیل اینکه ما خودکفا تو تپلید نیستیم پایینه
مکاترونیک گرایش جدید و آینده داریه و میگن جذابیت بالایی داره و سخته البته تو کارشناسیش ارشدش رو نمیدونم
تاسیسات که تو ایران ازشد نداره فقط ادامه تحصیل خازج ایرانه که واقعا رشته دارای بازار کار خوبیه
و اما جامدات نیز مثل ساخت و تولید بازار محدودی داره ولی باز بهتر است ولی خب دانشجوهاش هم بیشترند
و اما بهترین گرایش ارشد برای ایران تبدیل انرژیه با توجه به داشتن پتروشیمی و ...تو ایران این گرایش بازار کارش بهتر است
ولی خب سعی کن با علاقت پیش بری
گرایش خودرو خیلی محدود تر از بقیه است
از این ها محدود تر گرایش,های نظامی است که خیلی سخت کار گیر میاد و حتما باید بتونی تو حاهای خاص با شرایط خاصی کار کنی
با تشکر

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط download95 ، omg
نقل قول: و اما بهترین گرایش ارشد برای ایران تبدیل انرژیه با توجه به داشتن پتروشیمی و ...تو ایران این گرایش بازار کارش بهتر است.
ولی خب سعی کن با علاقت پیش بری

دو دل بودم دو دل تر شدم 4
چی بگم !!!
تبدیل انرژی رو مدیر گروهمون معرفی کرد گفت میتونم موفق باشم (درسم هم خوبه )
ولی یکی از دوستام میخواد مکاترونیک بخونه انقدر تو گوشم خونده من رو جذب این رشته کرده. به نظر من عناصری که توی رشته مکاترونیک (الکترونیک ، مکانیک ، کامپیوتر)هستند با علایق من سازکارتره حالا نمیدونم چیکار کنم ؟؟!!!؟؟؟
شاید علتی که من نمیتونم درست انتخاب کنم اطلاعات نداشتن از شاخه های مکانیک هست. اگه میشه یه سایت یا منبعی رو معرفی کنید که بتونه کمک کنه !!!

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام
اگر تمایل ادامه تحصیل در ایران رو دارین و قصد مهاجرت ندارین بهترین انتخاب برای شما گرایش تبدیل انرژیه هم از نظر درامد و هم از نظر اساتید و امکانات اموزشی در ایران

به فروشگاه من سر بزنید  http://iransoftware.esam.ir

پاسخ

سپاس شده توسط download95 ، Dash @li ، omg ، vahid
دروود دوست عزیز
شما طوری جواب دادید که راه برای هر حرفی رو بستید.
من فعلا شرایط رفتن رو ندارم ولی امکانش ممکنه باشه !!! نمیدونم

الان سه گزینه رو برومه :
1- تبدیل انرژی = درآمد خوب و عالی
2- مکاترونیک= علاقه
3- همیشه راه دیگه هست

نمیدونم چیکار کنم واقعا فکرم قد نمیده . تبدیل انرژی خوبه ولی دلم با مکاترونیکه !!!

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li ، ali_eng ، vahid
سلام

دوست عزیز شما مشخص کن ترم چندی

واقع بین باش و آینده ی شما همین چیزاست
درس های ارشد با کازشناسی فرقی نداره
تمام هم و غم شما یه پروژه است که اونم میدین
میره اینه ارشد ایرانه خیالتون راحت

اما اگه می خوای مقاطع بالاتر بری دکتری تخصصی کار کنی و استاد دانشگاه بشی علاقت رو.پیش بگیر
اگه می خوای بعد ارشد بری سر کار نظرم به فکر رشته ای باش بازار کار داشته باشه چون علاقه تو ایران نون شب نمیشه.
باید تصمیم بگیری و اینکه تفاوت دیدگاه ها تو طرز دید ادماست .
اگه ترمای اخر کارشناسی هستی یه چیزایی از رشته مکانیک میدونی
اگه ترم اولی بزار تا ترم 5و6 بعد تصمیم بگیر.
واگه ترم 6و7 هستی که باید تصمیمت رو بگیری چون میخوای کنکور بدی
و نظر چند استاد دانشگاه رو بپرس البته بگم وقتی پیش یه متخصص میرین فقط درباره تخصص خودش حرف میزنه پس حواستون باشه.
با تشکر

Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط download95 ، ali_eng ، vahid
من کارشناسی ناپیوسته مکانیک هستم ترم دوم و دارم واسه کنکور آماده میشم.
قصد دارم تا دکتری ادامه بدم و کارم رو به صورت تخصصی دنبال کنم.
آره حرف شما صحیح باید برم از افراد این رشته ها سوال کنم.

خب آخه وقت زیادی ندارم باید شروع کنم واسه خوندن برای کنکور ، اول باید هدف رو مشخص کنم بعد به شروع کنم.
فردا کلاس دارم باید برم با یکی از اساتید صحبت کنم. امیدوارم جوابی بگیرم.

اگه فردا به نتیجه ای رسیدم با اساتید انجمن در میون میگذارم.

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li ، vahid
سلام

ببینید بزار از علاقه صحبت کنم.علاقه چیزیع به وجود میاد خب.شما وقتی میگی من عاشق یه دختر شدم یعنی از اول نبودی این علاقه به وجود اومده درست.
درباره رشته هم همینطوره یه سری عوامل و یه سری افکار در اثر برخورد با عناصر به وجود میاد که باعث میشه شما علاقه پیدا کنین به سمت اون برین
در ضمن بدونین حضرت علی(ع) میفرمایند علاقه زیاد به هرچیز چشم و گوش رو کور و کر میکنه.
و بگم راجع به علاقه واقع بین باشین درسته شما می خواین تا آخرش بزین ولی آیا شما دنبال بدست اوردن کار مناسب و درامد مناسب هستین این ها رو هم میگم تو اون چیزایی می خواین فکر کنین در نظر بگیرین درسته شما دو ترم دیگه کنکور میدین ولی هنوز تا بعد ماه رمضان عجبه نکنین واسه خوندن چون اکثریت از همون موقع شروع میکنن و 50درصد سیاهی لشکرند حتی نمیدونن چرا کنکور میدن .
ولی هدف مناسب کمک میکنه پیشرفت کنین .علاقه درجه اول رو دلره ولی واقع بینانه بعد نظر و مشورت گرفتن از یک سری با تجربه و در آخر تصمیم با خودتونه
گرایش ها ی مکاترونیک راجع به آینده کاری فکر کنین و نحوه ادامه تحصیل سه ماه وقت خوبیه برای تصمیم گیریتون به نظرم عجله نکنین ولی تمام دغدغتون نشه که ممکنه لطمه بخورین درس های کارشناسی رو خوب بخونین به خصوص دوستان ناپیوسته برای ارشد دروس ریاضی رو باس بخونین که کمتر خوندینشون و باید تلاش زیادی رو این درس بزارین.پس خوب فکر کنین و با علاقه تصمیم بگیرین
با تشکر

Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط ali_eng ، download95 ، omg ، vahid ، heyday
من از اول علاقه زیادی به عمران داشتم اما پیش که بودم دیدم عمران شده مهندسی درجه دو یا حتی سه تصمیم گرفتم مکانیک بخونم الان تازه فهمیدم از اول باید دنبال همین رشته میومدم مخصوصا تهویه پس زیاد نگران علاقه نباش .علاقه و این حرفا برا رشته های ریاضی فیزیک معنا نداره و برا انسانی ها و هنری هاست تو درس های ما علاقه به وجود میاد .

پاسخ

سپاس شده توسط download95 ، omg ، vahid ، heyday
اگه امکانش هست ادامه بحث رو در تاپیک اشنایی با گرایش های ارشد مهندسی مکانیک پی بگیرین تا دوستان دیگر هم ازاون بهره مند بشوند.
شاید این مشکل رو بقیه دوستان هم داشته باشن .
ممنون میشم

پاسخ

سپاس شده توسط download95 ، omg ، vahid ، heyday

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Smile سوال  کنکور ارشد مکانیک برای غیر مکانیک ها saber7676 1 2,951 08-04-2018، 01:41 PM
آخرین ارسال: Dash @li
  خبر تحلیل کنکور مکانیک 95 به نقل از مدرسان شریف d@rkness 2 5,918 12-20-2016، 11:16 AM
Bug مشاوره ای کامل برای ارشد خواندن Dash @li 1 2,428 02-04-2016، 09:24 PM
آخرین ارسال: hamipaper
Rainbow پاسخ به پرسش دوستان راجع به نحوه مطالعه برا ارشد capra1 9 3,488 02-04-2016، 09:02 PM
آخرین ارسال: hamipaper
Bug منابع کنکور ارشد مکانیک - کنکور ارشد مهندسی مکانیک 94 Dash @li 5 8,719 12-05-2015، 11:12 PM
Bug مشاوره در تحلیل ارشد مکانیک(دروس ریاصی) Dash @li 2 1,782 04-07-2015، 01:46 PM
Bug تحلیل کنکور ارشد مکانیک 91و92و93 Dash @li 2 7,965 12-04-2014، 11:46 PM
Bug دروس کارشناسی ارشد مهندسی مکاترونیک Dash @li 0 1,132 10-18-2014، 12:42 PM
Bug منابع کنکور ارشد مهندسی مکانیک vahid 0 1,663 07-10-2013، 11:41 AM
آخرین ارسال: vahid
Bug بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مکانیک ساخت و تولید Dash @li 0 4,311 04-04-2013، 04:53 PM
Bug چند پیشنهاد برای یک سری از درس های ساخت و تولید در ارشد Dash @li 0 4,357 03-29-2013، 12:26 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast