امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست شرایط کار در ایران
سلام
من دانشجوی ترم 6 دوره کارشناسی تو یه دانشگاه سراسریم هرچی که بیشتر به اخرش نزدیک میشم بیشتر متوجه میشم که هیچی بارم نیست و باتوجه به اینکه دخترم فک میکنم دراین رشته هیچ پیشرفتی نخواهم داشت به همین خاطر تصمیم به تغییر رشته گرفتم به نرم افزار یا ای تی ولی واقعا مکانیکو دوست دارم به نظر شما من میتونم شغل خوبی پیدا کنم؟ برای موفق بودن تو این رشته باید چیکار کنم؟ همه میگن باید مهارت عملی داشته باشید خب ازکجا میشه مهارت عملی کسب کرد؟

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
(07-12-2015، 01:16 AM)rezvane نوشته است: سلام
من دانشجوی ترم 6 دوره کارشناسی تو یه دانشگاه سراسریم هرچی که بیشتر به اخرش نزدیک میشم بیشتر متوجه میشم که هیچی بارم نیست و باتوجه به اینکه دخترم فک میکنم دراین رشته هیچ پیشرفتی نخواهم داشت به همین خاطر تصمیم به تغییر رشته گرفتم به نرم افزار یا ای تی ولی واقعا مکانیکو دوست دارم به نظر شما من میتونم شغل خوبی پیدا کنم؟ برای موفق بودن تو این رشته باید چیکار کنم؟ همه میگن باید مهارت عملی داشته باشید خب ازکجا میشه مهارت عملی کسب کرد؟
سلام

فقط بگم علاقه حرف اول رو میزنه، سعی کنین علاقه داشته باشید.
مهارت فقط آچار کشی نسست، مهارت بازرسی ، مهارت نرم افزار، مهارت علمی فقط درس ها هم نیست، بیشتر تجربه است.
به نظرم برای خانم ها هم کار مناسب هست، مشکلی ندارند،فقط بسته به روحیه خودتون هست، اگر سیالات بخونید و ارشد تبدیل و نظام مهندسی هم بگیرید که خیلی وضعیت خوبی خواهید داشت.
با تشکر

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

(07-12-2015، 01:25 AM)Dash @li نوشته است:
(07-12-2015، 01:16 AM)rezvane نوشته است: سلام
سلام

فقط بگم علاقه حرف اول رو میزنه، سعی کنین علاقه داشته باشید.
مهارت فقط آچار کشی نسست، مهارت بازرسی ، مهارت نرم افزار، مهارت علمی فقط درس ها هم نیست، بیشتر تجربه است.
به نظرم برای خانم ها هم کار مناسب هست، مشکلی ندارند،فقط بسته به روحیه خودتون هست، اگر سیالات بخونید و ارشد تبدیل و نظام مهندسی هم بگیرید که خیلی وضعیت خوبی خواهید داشت.
با تشکر
ممنون از جوابتون ولی خب از کجا تجربه کسب کنم؟ دنبال فوت کوزه گریم

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام

تجربه تو دوره های محتلف مثل کار آموزی، فنی و حرفه ای و رفتن سر کار بدست میاد، یک دفعه ادم تجربه کسب نمیکنه.

با سپاس

Sorrysmiley

پاسخ

(07-12-2015، 01:37 AM)Dash @li نوشته است: سلام

تجربه تو دوره های محتلف مثل کار آموزی، فنی و حرفه ای و رفتن سر کار بدست میاد، یک دفعه ادم تجربه کسب نمیکنه.

با سپاس
سپاس اگه کس دیگه ای چیزی میدونه بگه واقعا تو دوراهیم احساس میکنم هیچ اینده ای ندارم پاسخ هاتون بهم قوت قلب میده بتونم درسمو ادامه بدم و ارشد رو بخونم

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام

اصلا جنسیت مطرج نیست، الان قرار نیست شما برید پشت دستگاه کار کنید، بیشتر کار مهندسی نظارت است ،اکثر شرکت ها به عنوان بخش کنترل کیفیت و حفاظت استخدام میکنند، زیاد نگرانی ندارد، به نظرم وقتی به کامپیوتدچر علاقه ندارید و ترم 6 مکانیک هستید دو دلی معنی ندارد، حتی بدترین حالت تا الان بهتر از از اول شروع کردن چیزی که علاقه نیست توش، مکانیک بهترین رشته جهان است، و همه چیز توش واقعیت پیدا میکنه.
فقط دروس کارشناسی مهمترین دروس تمام مراحل خواهد بود از تک تک درس ها نگذرید، نظرم کارگاه دارید اونا هم تجربه بزرگی هستند.
الان با مدرک که کسی رو نمیبرند پشت دستگاه تراش واستوندن که آقا قطعه بزن ،
هر چیزی تلاش میخواد و انگیزه، وقتی علاقه در میون باشه ، فقط باید حرکت کنید و هدفی رو در نظر بگیرید،اگر کار هدف دار باشه خیلی خوب پیش میره.
تصمیم بگیرید هدفتون چیه ، بهش برسید، فقط اگر نشد مطمین باشید تقدیر الهی درش شکی نیست.
با سپاس

Sorrysmiley

پاسخ

(07-12-2015، 01:50 AM)Dash @li نوشته است: سلام

اصلا جنسیت مطرج نیست، الان قرار نیست شما برید پشت دستگاه کار کنید، بیشتر کار مهندسی نظارت است ،اکثر شرکت ها به عنوان بخش کنترل کیفیت و حفاظت استخدام میکنند، زیاد نگرانی ندارد، به نظرم وقتی به کامپیوتدچر علاقه ندارید و ترم 6 مکانیک هستید دو دلی معنی ندارد، حتی بدترین حالت تا الان بهتر از از اول شروع کردن چیزی که علاقه نیست توش، مکانیک بهترین رشته جهان است، و همه چیز توش واقعیت پیدا میکنه.
فقط دروس کارشناسی مهمترین دروس تمام مراحل خواهد بود از تک تک درس ها نگذرید، نظرم کارگاه دارید اونا هم تجربه بزرگی هستند.
الان با مدرک که کسی رو نمیبرند پشت دستگاه تراش واستوندن که آقا قطعه بزن ،
هر چیزی تلاش میخواد و انگیزه، وقتی علاقه در میون باشه ، فقط باید حرکت کنید و هدفی رو در نظر بگیرید،اگر کار هدف دار باشه خیلی خوب پیش میره.
تصمیم بگیرید هدفتون چیه ، بهش برسید، فقط اگر نشد مطمین باشید تقدیر الهی درش شکی نیست.
با سپاس

ممنونم از این انرژی ای که به من دادید قوت قلب  بزرگیه

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام
مکانیک رشته خیلی خوبیه و اینکه حتی با شرایط نسبتا بد صنعت و تولید کشور میتونید جای پاتون رو محکم کنید پیشرفت کنید سوای جنسیت...مسئله اینه که به زبون ساده دیگه بحث داشتن یا نداشتن مدرک نیست بحث داشتن مهارت و اطلاعاته...مهارت هایی که مطرحن زیادن و اولویتشونم تسلط به زبان و کامپیوتره ترجیحا با مدرک...بعد از اون تسلط نسبتا خوب روی نرم افزارای تحلیل و طراحی مثل کتیا و آباکوسه...بعد از اون اگه تجربه ی حرفه و فن هم داشته باشید باز هم با مدرک دیگه خیلی عالیه میشه...موفق باشید

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast