امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل مخاز ن تحت فشار
Bug 
با سلام خدمت همه دوستان

در ترم جاری پروژه تخصصی برداشتم با موضوع (تحلیل مخازن تحت فشار) .
میخواستم بدونم چقدر باید با آباکوس کار کنم تا بتونم خودم به تنهایی همه مراحل پروژه رو انجام بدم؟
و اینکه تحلیل مخازن (تحلیل پایه ها ، نازل و ...) خیلی پیچیدس یا نه ؟
کلا با مطالعه ی کتاب و اینترنت میتونم تمام پروژه رو انجام بدم ؟
اینکه برای انجام پروژه چه مراحلی رو باید طی کنم و چه پارامتر های را باید در نظر بگیرم .

اگه ممکنه منابعی از جمله کتاب،سایت و ... بهم معرفی کنید

ممنون میشم راهنماییم کنید ( حتی اگه راهنماییتون کوچیک با شه ! )
[تصویر:  icon_gol.gif] Thanks[تصویر:  icon_gol.gif]

پاسخ

Bug 
سلام
والا کار با آبا کوس زیاد سخت نیست باید قلقاش دستت بیاد با کتاب هم خودت می تونی راحت یادش بگیری
تقریبا یک مساله است که باس شکلش رو بدونی و با کمک استاد راهنمات مشخصش کنی...
چیز زیاد سختی نیست فقط پارامتر های الستیک و پلاستیکه که احتمالا توی پیدا کردنشون توی دردسرت میندازه چون
اصولا این ها از طریق تجربی و تست های مقاومت مصالحی بدست میارن و چون هزینه بر داره هر جایی ندارن و
اگه سایتی داشته باشه به صورت فروشی قرار میدن و یا اینکه بتونی مقاله گیر بیاری که اونم باید کلی زیر و رو کنی تا بدستش بیاری
بعد بحث تحلیل نرم افزاره که فک کنم زیاد سخت نباشه بسته به اینکه تحلیل استاتیکی در نظر بگیری یا دینامیکی اون موقع است که
پارا متر ها مهم وارد میشن و که شاید جواب راحت تری بدست بیاد کتاب صدیقیانی توی آبا کوس رو پیشننهاد
می دم که عالیه واگر بعدش وقت کردی کتاب  معیری که فقط مساله است رو کار کن .....حتما اول کتاب  صدیقییانی رو بخون که کامله
اگه بتونی فیلم آموزشی هم ببینی سریع تر به مطلوب می رسی...
[تصویر:  abaqus%20%282%29.gif]

[تصویر:  lg_e633a_735921.jpg]
باید ببینی جوابی که می خوای در چه حدیه اگه سه بعدی می خواد زمان حل مساله طولانی میشه...
واگه استاد با دو بعدی مشکلی نداشته باشه از  aximetry  حل کنی جواب سریع تره .....
به نظرم باس ببینی استادت چی میگه ولی منابعی که گفتم واقعا عالیند...

یاد گرفتن آباکوس به یک سال و دوسال نیست نه اینکه بترسونمت ولی کلا تا رسیدن به کل المان های آباکوس چیزی نیست می تونی توی یکی و دو ماه یاد بگیری ولی کلا می تونم بگم که تا رسیدن به برنامه نویسی فورترن توی آباکوس که راه زیادی باس بگذرونیم...
ولی برای حل یه پروژه دانشگاهی نه همین یکی دو ماه کار بیشتر لازم نیست و فقط ساده کردن مساله است...
یاد گیری آباکوس و ماژول هاش راحته ولی فقط اینکه هر مساله باید چی کار کنی اونه که باعث گستردگی مسائل میشه و یادگیری آباکوس رو طولانی میکنه....ولی کلا با دیدن و حل کردن مسال های ساده ای که توی همین سایت هست می تونی پیش بری...

به این قسمت ها توی سایت برو ببین شاید به دردت بخوره....
http://forum.semeng.ir/showthread.php?tid=1403

http://forum.semeng.ir/forumdisplay.php?fid=110

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط nod322

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast