امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال کنکور ارشد
سلام
من دانشجوی ترم پنج مکانیک در دانشگاه کاشان هستم میخوام گرایش سیالات رو انتخاب کنم
چ کتابهایی برای ارشد باید بخونم تا ارشدم رو در تهران باشم؟(کتابهای تست-شریحی و...)واز کی شروع کنم؟
بچه ها خوب راهنماییم کنید..کسی هست ک ارشدش رو در تهران قبول شده ؟لطفا بگین چ کتابهایی وچطوری خوندید؟

پاسخ

سلام والا علی اقای عزیز باشن فوق العاده بهتر راهنمایی میکنن
ولی کلا میگم

من الان خودم ناپیوسته خوندم ولی اگه پیوسته میخوندم به عبارتی الان ترم 7 بودم .
البته من ساخت میخونم و نیازی به وقت بیشتری نیست !

ببینید من الان کلاسای ریاضی 1 و2 معادلات و مهندسی و استاتیک و مقاومت و اجزا رو دارم تو پارسه میرم . تو کلاسامون که مثلا 40 45 نفریم فک کنم 40 نفرشون سیالات باشن ! واقعا یه سریاشون دانشجوهای قوی هستن. ما از صنعتی اصفهان و دانشگاه تهران تو کلاسامون داریم که به قول خودشون ضعیف ترینن تو دانشگاه هاشون ولی اینجا استادو قورت میدن. منظورم پایه علمیشون اینقد قویه چون مثلا دوست خود من که صنعتی اصفهان استاتیک افتاده بود میگفت من 3دور استاتیک مریام رو قورت دادم کتاب استاتیک نائی رو هم جویده بودم ولی باز افتادم. اینو گفتم بگم که فیلد رشته تون اکثرا دانشجوهای قوی داره لذا اول سعی کن درس های مرتبط با رشته و کنکورتو پایه تو وحشتناک مستحکم کنی. اینجا الان بچه ها بالای 12 ساعت در روز میخونن و جالبه از تابستونم شروع کردن و باز هم 8 ماه تا کنکور وقت دارن.

اول بیس ریاضیتو سعی کن واقعا قوی کنی از ریاضی 1 و2 اغاسی یا معتقدی ، ریاضی مهندسی دکتر کریمی و معادلات محمود کریمی رو بخون واقعا نزار اینا جزو باکسی بشه که قراره برای کنکور بخونی! اینکارو تا ترم 7 تموم کنی واقعا عالیه . واقعا.

میمونه باکس زبان و سیالات و جامداتت

جامدات که قشنگ فقط سری پوران پژوهان رو تایم بزاری بخونی عالیه! البته ممکنه اذیت بشی با دیدن حجمش یا تایم بهت اجازه نده ولی اصلا نگران نشو.مثلا ببین چی پایه ثابته مثل خرپا از استاتیک یا خیز از مقاومت یا مباحث خستگی از اجزا . اینارو اول که حجمشونم کمتره و پایه ثابت کنکور هست روزایی که بیکاری 2 ساعت 3 ساعت زمان بزار ! برنامتم بلند مدت بچین. بعدش که مثلا خرپا 40 صفحه با تستاش هست خوندی میبینی تست های ارشد خرپارو چشم بسته میزنی . اعتماد به نفست رفت بالا کم کم مباحث دیگه مثل ممان اینرسی ، قاب ها ، نیرو های محوری و.... رو بخون .
کتاب ها هم که واضحه استاتیک و مقاومت پوران پژوهان و طراحی اجزا کتاب خود دکتر شریعت پناهی اینطور که دیروز به ما میگفت قراره چاپ بشه ! فک کنم کتاب ایشون حکم الماس و طلای خالص رو داره

اگه هم رزومه برات مهمه که باید بدونی دکتر شریعت پناهی هم موسسه نصیر هم پارسه درس میدن دکتراشون هم از البرتا امریکا گرفتن و البته دکتر نایی که واقعا پروفسوره از تگزاس امریکا مدرکشونو گرفتن.

میمونه باکس سیالاتت
اینو یه سیالاتی خوب میتونه راهنماییت کنه ولی وحشتناک واضحه که چیا هست . مثلا دینامیک و کنترل اگه به قول داش علی ناپلئونی دانشگاهتون درس میده کلاس برو اگه نه واقعا قوی ان که هیچ.
ولی باز من میپرسم که بچه ها واسه سیالات چی میخونن بهتون میگم

میمونه زبان ! اونایی که میخونن 3 دسته هستند.
دسته اول مثل خودم زبانشون کلا خوبه و همینطوری هم بشینن سر جلسه از 30 تا سوال دیگه راحت 10 تاشو رو شاخه و تکیه به زبان خودشون میکنن
دسته دوم میشینن اول 504 بعد essential بعد هم 1100واژه رو میخونن.
دسته سوم که بازم من اینکارو میکنم اینه که با پرس و جو رفتم کتاب های راهیان ارشد رو خریدم و الانم تقریبا 30 40 درصد از هر کدوم را خوندم شایدم بیشتر هم زبان تخصصی هم عمومی راهیان ارشد به نظر خودم واقعا کتاب های عالی هستند.

اها یادمم رفت بگم
میتونی ببینی درصد بچه های سیالاتو از پارسه بگیری مثلا توشون کامل زده اونایی که تهران روزانه شبانه قبول شدن درصداشون چطوری بوده و این حرفا.

ولی اول تمرکز کن باز رو معدلت . چون تو کنکور تاثیر میزاره . خیلی حساس نشو در مجموع جاش برنامه بچین.

پاسخ

سپاس شده توسط monire ، Dash @li
(09-18-2015، 06:56 PM)d@rkness نوشته است: سلام والا علی اقای عزیز باشن فوق العاده بهتر راهنمایی میکنن
ولی کلا میگم

من الان خودم ناپیوسته خوندم ولی اگه پیوسته میخوندم به عبارتی الان ترم 7 بودم .
البته من ساخت میخونم و نیازی به وقت بیشتری نیست !

ببینید من الان کلاسای ریاضی 1 و2 معادلات و مهندسی و استاتیک و مقاومت و اجزا رو دارم تو پارسه میرم . تو کلاسامون که مثلا 40 45 نفریم فک کنم 40 نفرشون سیالات باشن ! واقعا یه سریاشون دانشجوهای قوی هستن. ما از صنعتی اصفهان و دانشگاه تهران تو کلاسامون داریم که به قول خودشون ضعیف ترینن تو دانشگاه هاشون ولی اینجا استادو قورت میدن. منظورم پایه علمیشون اینقد قویه چون مثلا دوست خود من که صنعتی اصفهان استاتیک افتاده بود میگفت من 3دور استاتیک مریام رو قورت دادم کتاب استاتیک نائی رو هم جویده بودم ولی باز افتادم. اینو گفتم بگم که فیلد رشته تون اکثرا دانشجوهای قوی داره لذا اول سعی کن درس های مرتبط با رشته و کنکورتو پایه تو وحشتناک مستحکم کنی. اینجا الان بچه ها بالای 12 ساعت در روز میخونن و جالبه از تابستونم شروع کردن و باز هم 8 ماه تا کنکور وقت دارن.

اول بیس ریاضیتو سعی کن واقعا قوی کنی از ریاضی 1 و2 اغاسی یا معتقدی ، ریاضی مهندسی دکتر کریمی و معادلات محمود کریمی رو بخون واقعا نزار اینا جزو باکسی بشه که قراره برای کنکور بخونی! اینکارو تا ترم 7 تموم کنی واقعا عالیه . واقعا.

میمونه باکس زبان و سیالات و جامداتت

جامدات که قشنگ فقط سری پوران پژوهان رو تایم بزاری بخونی عالیه! البته ممکنه اذیت بشی با دیدن حجمش یا تایم بهت اجازه نده ولی اصلا نگران نشو.مثلا ببین چی پایه ثابته مثل خرپا از استاتیک یا خیز از مقاومت یا مباحث خستگی از اجزا . اینارو اول که حجمشونم کمتره و پایه ثابت کنکور هست روزایی که بیکاری 2 ساعت 3 ساعت زمان بزار ! برنامتم بلند مدت بچین. بعدش که مثلا خرپا 40 صفحه با تستاش هست خوندی میبینی تست های ارشد خرپارو چشم بسته میزنی . اعتماد به نفست رفت بالا کم کم مباحث دیگه مثل ممان اینرسی ، قاب ها ، نیرو های محوری و.... رو بخون .
کتاب ها هم که واضحه استاتیک و مقاومت پوران پژوهان و طراحی اجزا کتاب خود دکتر شریعت پناهی اینطور که دیروز به ما میگفت قراره چاپ بشه ! فک کنم کتاب ایشون حکم الماس و طلای خالص رو داره

اگه هم رزومه برات مهمه که باید بدونی دکتر شریعت پناهی هم موسسه نصیر هم پارسه درس میدن دکتراشون هم از البرتا امریکا گرفتن و البته دکتر نایی که واقعا پروفسوره از تگزاس امریکا مدرکشونو گرفتن.

میمونه باکس سیالاتت
اینو یه سیالاتی خوب میتونه راهنماییت کنه ولی وحشتناک واضحه که چیا هست  . مثلا دینامیک و کنترل اگه به قول داش علی ناپلئونی دانشگاهتون درس میده کلاس برو اگه نه واقعا قوی ان که هیچ.
ولی باز من میپرسم که بچه ها واسه سیالات چی میخونن بهتون میگم

میمونه زبان ! اونایی که میخونن 3 دسته هستند.
دسته اول مثل خودم زبانشون کلا خوبه و همینطوری هم بشینن سر جلسه از 30 تا سوال دیگه راحت 10 تاشو رو شاخه و تکیه به زبان خودشون میکنن
دسته دوم میشینن اول 504 بعد essential بعد هم 1100واژه رو میخونن.
دسته سوم که بازم من اینکارو میکنم اینه که با پرس و جو رفتم کتاب های راهیان ارشد رو خریدم و الانم تقریبا 30 40 درصد از هر کدوم را خوندم شایدم بیشتر هم زبان تخصصی هم عمومی راهیان ارشد به نظر خودم واقعا کتاب های عالی هستند.

اها یادمم رفت بگم
میتونی ببینی درصد بچه های سیالاتو از پارسه بگیری مثلا توشون کامل زده اونایی که تهران روزانه شبانه قبول شدن درصداشون چطوری بوده و این حرفا.

ولی اول تمرکز کن باز رو معدلت . چون تو کنکور تاثیر میزاره . خیلی حساس نشو در مجموع جاش برنامه بچین.

مرسی خیلی مفید بود.

پاسخ

سلام

خسته نباشید،تشکر از دوست خوبمون d@rkness
بله هر چی گفتند خوب بود
کتبی یکی از دوستان رتبه خوبی فک کنم200 مکانیک جامدات بودند خوندند رو خدمتون عرض میکنم
برای سیالات
درس سیالات ، دکتر صادقی پارسه ،
برای ترمو دینامیک کتاب دکتر کوثری پارسه با جزوشون با کتاب راهیان
برای درس انتقال کتاب راهیان ارشد ، کتاب دکتر کوثری پارسه

برای دینامیک کتاب دکتر محسن جباری پوران با جزوشون ،برای کنترل کتاب جهش،کتاب دکتر غفاری انتشارات دانشگاه خواجه نصیر
برای ارتعاشات فقط کتاب دکتر جباری پوران پژوهش

بیشتر سعی کنین روی دروسی که خیلی قوی هستیدن سرمایه گذاری کنین.تا بقیه رو پوشش بدن

البته تو بعضی دروس  کتب مدرسانم خوب هست ،مثل کنترل و ریاضی مهندسی ،کسی خونده ضرر نکرده،بعصی منابع کاملا شناخته شده هستن،مثل جامدات دکتر نایی و ریاضی مهندسی و معادلات کریمی و...
 موفق باشین

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط vahid ، monire
(09-21-2015، 07:56 AM)Dash @li نوشته است: سلام

خسته نباشید،تشکر از دوست خوبمون d@rkness
بله هر چی گفتند خوب بود
کتبی یکی از دوستان رتبه خوبی فک کنم200 مکانیک جامدات بودند خوندند رو خدمتون عرض میکنم
برای سیالات
درس سیالات ، دکتر صادقی پارسه ،
برای ترمو دینامیک کتاب دکتر کوثری پارسه با جزوشون با کتاب راهیان
برای درس انتقال کتاب راهیان ارشد ، کتاب دکتر کوثری پارسه

برای دینامیک کتاب دکتر محسن جباری پوران با جزوشون ،برای کنترل کتاب جهش،کتاب دکتر غفاری انتشارات دانشگاه خواجه نصیر
برای ارتعاشات فقط کتاب دکتر جباری پوران پژوهش

بیشتر سعی کنین روی دروسی که خیلی قوی هستیدن سرمایه گذاری کنین.تا بقیه رو پوشش بدن

البته تو بعضی دروس  کتب مدرسانم خوب هست ،مثل کنترل و ریاضی مهندسی ،کسی خونده ضرر نکرده،بعصی منابع کاملا شناخته شده هستن،مثل جامدات دکتر نایی و ریاضی مهندسی و معادلات کریمی و...
 موفق باشین
 مرسی خیلی لطف کردین

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast