امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای انتخاب کتاب کاربردی در زمینه مکانیک
باسلام.خواهشاکتابی مفید وکاربردی درمورد مکانیک درسطح فهم دانشجوی ترم اول معرفی کنید که بتونیم در کنار کتاب های درسی اون رو مطالعه کنیم

پاسخ

سلام. دو انتشارات هستند که کتابهای کاربردی مکانیکی در حوزه ی ظراحی و نقشه کشی ، تحلیل ، آنالیز و انجام تولید و مبانی کاربردی مکانیک خیلی فعالن . وسعت موضوعات زیاده . بستگی داره به علاقه ی خودت می تونی کتاباشونو از کتاب فروشیا خریداری کنی. به نظرم میتونی کتاب نقشه کشی،کتیا و سالیدورکس ، علم مواد،جوشکاری،تراشکاری، روش تولید،آشنایی با چرخدنده و یاتاقان ،و... رو تهیه کنی و بخونی. البته کتاب ها رو حتما فهرستشو یه دور مطالعه کن که مطمئن باشی سطح کتاب برای شما قابل درک هست. لینک این دو تا انتشاراتو میذارم. 
انتشارات طراح

http://www.tarrah-pub.ir/

انتشارات آفرنگ 

http://www.afrangpub.com/

موفق باشید

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li ، vahid
سلام
مکانیک خیلی گسترده است بعید میبینم بک کتاب باشه همه چیز مکانیک توش باشه من ندیدم،دوستمون انتشارات خوبی رو گفت نشر طراح رر هر زمینه ای یک کتاب داره بتونین استفاده کنید،

بعد گستره عمومی مکانیک سه تا گرایش اصلیشه تو ایران، ساخت و تولید ، سیالات و جامدات

من گرایشم ساخت و تولید هست میتونم کتاب هایی بگم،مثلا کتاب دو جلدی ماندسی تولید و فناوری انتشارات دانشگاه تهران ،استاد کالپاچبان و ترجمه دکتر مهدوی عضو هیات علمی دانشگاه تهران دو جلدی جمعا 1000صفحه است که ساخت و تولید شامل ،مواد و پلاستیک و ماشینکاری و قالب سازی رو توضیح داده فقط سی ان سی و هیدروبیک نداره ، حتی مدیریت و اندازه گیری و... رو توضیح داده وبی خیلی خلاصه گفته ولی مثالهایی داره جالب هستن،واقعا بخونید خوب هست اگر به ساخت علاقه داشته باشید.
و یک کتاب از نشر طراح بسیار کاربردی تو زمینه ساخت، جداول و استاندارد های واقعا کتاب خوبیه .ولی کلا انتشارات نشر طراح کتبی خیلی عالی داره در هر زمینه میتونید واقعا استفاده کنید.
بنده کتاب کامبی که همه چیز رو یک جا از گرایش خودم باشه ندارم ، فقط شاید یک سری کتب کنکوری جامع هستند مثل کتاب ساخت و توبید انتشارات سپاهان ، آدریون و ....
موفق باشین

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط vahid

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برای موفقیت چه کار کنم amiriran 2 835 09-13-2015، 11:43 AM
آخرین ارسال: alireza901h
Bug مشاوره برای انتخاب دانشگاه دانش جو 5 1,258 09-04-2014، 11:34 AM
آخرین ارسال: shadiin
Bug در خواست کمک برای رعایت پیشنیازی در انتخاب واحد nod322 2 1,035 07-15-2014، 01:23 PM
آخرین ارسال: mahmood2
Bug یه سری مقاله برای آشنایی Dash @li 0 773 03-19-2014، 05:46 PM
آخرین ارسال: Dash @li

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast