امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال منابع نرم افزاری ارشد ساخت و تولید
سلام خدمت علی جان خسته نباشین

علی اقا یه سوال داشتم خدمتت

من بعد کنکور اردیبهشت تقریبا جزو قبولی های تهران میشم (احتمالا خواجه ) و خب شنیدم ارشد سه تا چیزو خوب قوی باشی جزو معدل الف ها میشی
متلب اباکوس زبان

خواستم لطف کنی بهترین منابع اموزش متلب(کتاب یا فیلم یا...) و سرفصل هاشو (که برای ارشد ساخت مورد نیاز هست چون خود متلب خیلی گستردست و نمیشه همه جاشو پوشش داد) و
بهترین منبع اباکوس رو معرفی کنید تا از فردای کنکور بکوب بشینم کار کنم تا توش قوی شم. یه دنیا ممنون از کمک های خالصانه و بی ریات.

_____

یه سوال فرعی علی اقا: از اونجایی که ما تو کارشناسی ریاضی مهندسی پاس نکردیم توی ارشد ساخت واجبه بلد بودنش ؟ چون من برای ارشد نمیرسم بخونم این درسو ولی اگه واجبه بعد کنکور برم کلاس یا برنامه بریزم حسابی بخونمش ؟؟

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
(12-18-2015، 02:15 PM)d@rkness نوشته است: سلام خدمت علی جان خسته نباشین

علی اقا یه سوال داشتم خدمتت

من بعد کنکور اردیبهشت تقریبا جزو قبولی های تهران میشم (احتمالا خواجه ) و خب شنیدم ارشد سه تا چیزو خوب قوی باشی جزو معدل الف ها میشی
متلب اباکوس زبان

خواستم لطف کنی بهترین منابع اموزش متلب(کتاب یا فیلم یا...)  و سرفصل هاشو (که برای ارشد ساخت مورد نیاز  هست  چون خود متلب خیلی گستردست و نمیشه همه جاشو پوشش داد) و
بهترین منبع اباکوس رو معرفی کنید تا از فردای کنکور بکوب بشینم کار کنم تا توش قوی شم. یه دنیا ممنون از کمک های  خالصانه و بی ریات.

_____

یه سوال فرعی علی اقا: از اونجایی که ما تو کارشناسی ریاضی مهندسی پاس نکردیم توی ارشد ساخت واجبه بلد بودنش ؟ چون من برای ارشد نمیرسم بخونم این درسو ولی اگه واجبه بعد کنکور برم کلاس یا برنامه بریزم حسابی بخونمش ؟؟

سلام
همه چیزهایی گفتی درست هست،بله زبان خیلی مهم است ، نرم افزار تحلیل رو کم کم یاد میگیرین
اما متلب بسته به دانشگاه داره ولی آره ی نرم افزار برنامه نویسی و یا متلب نیاز هست
در هر صورت
کتاب چاپ من برای این نرم افزار خیلی خوب هست،کتاب حاجی جمشیدی هم خوب هست.
اباکوس معیری و کتاب صادقیانی
ریا-ی مهندسی پیشرفته یکی از دروس اجباری ارشد هست،زیاد نگران نباش اونم با تمرین میتونین یاد بگیرین،فعلا به این چیزا فکر نکن بعد کنکور بفکرصون باشید.
موفق باشید

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط d@rkness ، TehranSD
سلام دوست عزیز
بله تمامی نکاتی که دوستان تقدیم کردند کاملا درسته. در ادامه این رو هم اضافه کنم که اگرچه یادگیری متلب خیلی اولویت نداره ولی در پایان نامه های ارشد به علت اینکه در نهایت بسیاری از معادلات در نهایت غیر خطی هستند و گاها حتی چند معادله و چند مجهول با معادلات غیرخطی مواجهیم و یا اینکه با مسائل بهینه سازی مواجهیم که در این جا دیگر ،روش های مرسوم که قابل محاسبه با دست و ماشین حساب باشد وجود ندارد و اصولا از الگوریتم های عددی استفاده می شود که بایستی توسط متلب اجرا شود. یکی از سایت های عالی در ارائه ی دروس متلب سایت فرادرس می باشد که علاوه بر فیلم آموزش ، کد و pdf تدریس را هم ارائه می دهد. faradars.org
اما درباره ی زبان ، هیچ کس از یادگرفتن زبان ضرر نمی کند. برای این کار میتونی از کتاب 504 و گرامر in use استفاده کنی و اگر خیلی دیدی با این کتاب ها حال نمی کنی می تونی کتابها یا مقالات تخصصی مکانیک رو مطالعه کنی.
موفق باشید

پاسخ

سپاس شده توسط d@rkness ، Dash @li
سلام دوست عزیز
من دانشجوی ارشدم کلیه پروژه هامو با نرم افزار اباکوس انجام میدم و از مقدماتی تا پیشرفته تو کانال  https://telegram.me/Raheno_Abaqus رایگان یاد گرفتم

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کنکور ارشد 98 kamran293 0 12,684 11-01-2018، 05:21 PM
آخرین ارسال: kamran293
  سوال  کنکور ارشد 96 مکانیک fringee 2 13,510 02-02-2017، 10:49 AM
آخرین ارسال: Dash @li
  سوال  سوال در مورد تغییر گرایش از ساخت به بیومکانیک zahra.rezaei 3 1,544 01-26-2016، 09:04 AM
آخرین ارسال: Dash @li

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast