امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه نرم افزارهای اتوکد مکانیکال ، مکانیکال دستکتاپ و Inventor
سلام دوستان

من میخوام نرم افزار اتوکد رو بصورت خصوصی تدریس کنم ( اما رشته خودم مهندسی نرم افزاره و چند سال پیش سابقه کار و نقشه کشی صنعتی با نرم افزار مکانیکال دسکتاپ رو داشتم برا همین الان زیاد از نیازهای رشته مکانیک و نرم افزارهای رایج تر مطلع نیستم) ،بیشتر هدفم نقشه کشی 2D هست؛ به نظرتون الان با کدوم یکی از نرم افزارهای بالا آموزش بدم بهتره؟
شنیدم که inventor از نظر ترسیم 3D قوی هست،و مکانیکل دستکتاپ هم قوی تر از اتوکد مکانیکال هست به لحاظ امکانات
سؤالم اینه که الان بچه های هنرستانی و دانشجو ها  و کلا کسانیکه میخوان وارد بازار کار بشن و نرم افزار نقشه کشی رو آموزش ببینن برا کار ، برای آموزش به کدوم یکی از نرم افزارهای بالا مسلط بشن بهتره ؟

سپاس

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
سلام

باید دید هر شرکتی یک نرم افزار کار میکند ولی اکثریت هنوز هم auto cad بیشتر مد نظرشون هست و سه بعدی اتو کد هم inventor محسوب میشه.
در هر صورت دیده شده برخی از شرکت ها از catia , و برخی هم از solid work برای سه بعدی استفاده میکنند . این دیگه بستگی داره ولی به طور کلی auto cad هنوز م بیشتر مد نظر هست.
در حالت کلی یک مهندس باید سعی کند تسلط نسبی روی هر کدوم از این نرم افزار ها داشته باشد.
واقعا نمیدونم بگم کدوم رو تدریس کنید ک واقعا مورد نیاز بازار باشه ولی اتوکد و کتیا بهتر هستند.
اگر هدفتون دو بعدی است ک از اتوکد استفاده کنید اگر ن کتیا بیشتر به درد میخورد.
موفق باشید

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط capra1 ، sara.net
منم با علی اقا موافقم . توی صنعت ایران تا اونجایی که من دیدم اکثرا برای مصاحبه وقتی برین یه بخشش کار با کتیا هستش و تسلط در بخش پارت دیزاین و اطلاع از ماژول و بخش های دیگه.
البته نرم افزار های تحلیلی هم به جای خودش دارای اهمیت بالایی هست .
بچه های مکانیک بیشتر روی کتیا تمرکز میکنن هرچند سالید وورک بنظر رایجتر بیاد به دلیل سادگی و افزایش بازدهی اما از ماژول های فراوان کتیا نمیشه به سادگی گذشت.
در دو دیمینشن هم همون اتو کد قابل احترامه ولی خب بنده و دوستام زیاد به کارمون نیومده که سراغش بریم چون توی مکانیک اون کاربرد خیلی خاص رو نداره و بیشتر بحث همون نقشه کشیش بدرد بخوره . باز خودتون میدونید.
البته این فقط نظر من بود.

پاسخ

سپاس شده توسط capra1 ، Dash @li ، sara.net
ممنون از پاسخگوییتون دوستان
با توجه به نظرات شما دوستان و اینکه هنوز اتوکد جایگاهشو تو شرکت ها از دست نداده، و هنوز طرفدار داره،به لحاظ نیاز بازار تصمیم گرفتم اول از اتوکد شروع کنم
حالا یه سوال دیگه دارم ، میخواستم بدونم کدوم ورژن از mechanical desktop رو به بچه ها تدریس کنم بهتره؟
وقتی رفتم فروشگاه نرم افزار، فروشنده بهم گفت ورژن 2009 از نظر stability  بهتر هست و رایج تره و بیشتر به درد کار میخوره
نظر شما چیه؟
=========================
راستی من پنج سال پیش دی وی دی مکانیکال دستکتاپ 2009 رو تهیه کردم و یادم هست نصب کردم و ازش استفاده میکردم برای کارم تو شرکت(و هیچ error موقع نصب نمیداد)
ولی الان که میخوام همون دی وی دی رو نصب کنم(درست ابتدای نصب نرم افزار ) چنین error ی میده(لینک تصویریشو گذاشتم براتون ) :

[تصویر:  Error.png]

(البته به پشتیبانی  شرکت توزیع کننده دی وی دی ایمیل زدم ، اما جوابی ندادن هنوز)

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام

تاجایی میدونم من از مسوول کامپیوتر دانشگاه چندین سال پیش پرسیدم ک چرا نمیتونم اتوکد رو بعد از نصب کتیا نصب کنم گفتند ترتیب نصب مهم است احتمال میدم این بشه ولی در هر صورت به مخصص رجوع کنید.
موفق باشید

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط d@rkness
درود خیلی ربطی به ورژن استیبل نداره،همه نسخه های اتوکد اگه کرکش درست باشه کار میکنن من 2017 رو هم قبلا دانلود و نصب کردم رو سیستم دوستان.(یه ماهی هست اومده).فقط نسخه های 2012 به بالا نصبش به این صورته که حتما حتما بعد ویندوز اولین برنامه نصب بشن و قبل از برنامه های عادی ویندوز نصب بشن.برای نصب کرکش هم بسته به نوع کرکش از rub as administrator نصب کنید.ویژوال بیسیک و ... هم نصب داشته باشین و نت فرامورک فراموش نشه.در مورد ارور هم باید ویندوزتون حتما 7 سرویس پک یک باشه گویا فقط رو سون و ویستا بهینه شده.اگه ویندوز 8.1 دارید طبیعه . خود پستیبانی اینونتور هم برید جواب این مشکل رو درست حسابی ندادن و گفتن از سیذی اورجینال و اپدیت ها استفاده کنید.بدرود

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast