امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال طراحی چرخدنده
با سلام
ببخشید من می خوام یه چرخدنده از یک تمرین را طراحی کنم ولی خیلی مشکل دارم برای رسمش و نمی تونم.
کسی می تونه راهنمایی م کنه؟

http://www.catia.ir/b/part_design_15.pdf

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   part_design_15.pdf (اندازه: 184.5 KB / تعداد دفعات دریافت: 9)

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام
از فایل زیر استفاده کن
[تصویر:  2017_06_28_15_56_49.png]
با توجه به فرمول و اعداد داده شه تعئائ دندانه 22 تاست و طبق گزینه داخل نرم افزار الگو یا patten با کشیدن یه دونه بقیه رو الگو بگیرین و راحت کشیده می شه.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   gear.pdf (اندازه: 724.31 KB / تعداد دفعات دریافت: 5)

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط محدثه70
(06-15-2017، 04:37 PM)کلاغ سبز نوشته است: سلام
از فایل زیر استفاده کن
[تصویر:  2017_06_28_15_56_49.png]

ببخشید من می خوام تو کتیا طراحی کنم
باید یه دندونه شو رسم کنم بعد اونو با کدوم ابزار باید تعدادشو زیاد کنم؟

پاسخ

سلام
تو این فیلم هست
http://www.vidamooz.ir/%D8%A2%D9%85%D9%8...192be.html

Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط محدثه70

ببینید در این تصویر اون قسمت زوم شده اونجا که قطرو زده برابر با 1 ینی دهانه دندانه دایره ای شکل با قطر 1 می باشد؟
و اندازه 25 ی که در روی چرخدنده نشان داده منظورش اندازه چیه؟

(06-15-2017، 05:08 PM)کلاغ سبز نوشته است: سلام
تو این فیلم هست

ضمن تشکر از فیلم ارسالی تون من می خوام تعدادشو تو محیط اسکچ زیاد کنم نه تو محیط سه بعدی آخه باید اول تو اسکچ کامل طراحی بشه تا بعد تو محیط سه بعدی بهش پد بدم
تو اسکچ می دونین چجوری باید تعدادشو زیاد کنم ینی تعدادشو طوری کنم که متناسب باشه.

من که هر چی می شمارم تعداد دندانه ها خیلی بیشتر از 22 تا هست...

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
(06-15-2017، 05:12 PM)محدثه70 نوشته است: ببینید در این تصویر اون قسمت زوم شده اونجا که قطرو زده برابر با 1 ینی دهانه دندانه دایره ای شکل با قطر 1 می باشد؟
و اندازه 25 ی که در روی چرخدنده نشان داده منظورش اندازه چیه؟

(06-15-2017، 05:08 PM)کلاغ سبز نوشته است: سلام
تو این فیلم هست

ضمن تشکر از فیلم ارسالی تون من می خوام تعدادشو تو محیط اسکچ زیاد کنم نه تو محیط سه بعدی آخه باید اول تو اسکچ کامل طراحی بشه تا بعد تو محیط سه بعدی بهش پد بدم
تو اسکچ می دونین چجوری باید تعدادشو زیاد کنم ینی تعدادشو طوری کنم که متناسب باشه.

من که هر چی می شمارم تعداد دندانه ها خیلی بیشتر از 22 تا هست...
فرقی نداره شما فرض کن یه استوانه به شکل چرخ دنده بدون دنده بکش بعد روی اون یه دونه رو بکشی و از این روش حذفش کنی و الگو بگیری شدی است.بنده هم اکنون کتیا روی سیستمم نصب نیست بتونم تمام مراحل رو کامل بهتون توضیح بدم.شمارشی نیست تعداد چرخ دنده باید با توجه به فرمول حساب کنین.همونطور میبینین قطر داخلی و خارجی رو داده و حدود مدول 2.5 میلیمتر است و با توجه به فرمول های داده شده خودتون حساب کنین.ببینین تعداد دنده چند تا خواهد شد.
25 همون شعاد داخلی است و 60 قطر خارجی و با توجه به این ها باید تعداد دندانه ها رو حساب کنید.مگر اینکه یه چرخ دنده شماتیکی باشه و اصلا به طراحی چرخدنده اهمیت نداده باشندفی نشون داده فی یعنی قطر یعنی سر دندونه ها و ته دندونه ها دارای فیلت هست یا یک شعاع که در اصطلاح مکانیک و نرم افزار فیلت گفته میشود و سر و ته دنده دارای شعاع کوچکی است به اندازه 1 که نوشته شده است.حال شما فرض کن زاویه هر چرخدنده رو که نوشته 30 درجه و بخوای تعداد 360 درججه ازینا بکشی تقسیم 360 بر 15 میشود 24 تا حدود 15 درجه 15 دریعنی حداکثر شما 24 دنده خواهی داشت..اون یک با یک .این چیزیه من میدونم.ولی شما باید مدول رو بدست بیارید فرمول ها رو بهتون دادم ازشون استفاده کنین و ودتون حساب کنین چند چرخ دنده میتونه با توجه به این فرمول ها باشه.اصلا منطقس نیست.تعدادش اینقدر زیاد باشه مگر انکه اعداد و زاویه ها رو کمتر در نظر بگیرن.

Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط محدثه70

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast