امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل سیلندر پیستون هیدرولیک با استفاده از نرم افزار
سلام 
من میخوام یک سیلندر پیستون رو با استفاده از نرم افزار تحلیل کنم و نمیدونم باید از چه نرم افزاری و کدوم بخش از اون نرم افزار استفاده کنم. 
سیلندری به شکل زیر رو در نظر بگیرید که یه نیروی مشخص با سرعت معلوم به پیستون وارد میشه و یک سیال با خواص مشخص در داخل سیلندر قرار داره. حالا میخوام با نرم افزار ببینم چه نیرویی به اون دریچه ای که در نقطه A وصل شده وارد میشه و همینطور دریچه با چه سرعتی به چرخش در میاد. همچنین نیروی وارد به بدنه پیستون رو هم میخوام.  
[تصویر:  358_untitled_thumb.jpg]
طراحی سه بعدی طرح رو هم در کتیا انجام دادم. 
حالا با کدوم بخش از چه نرم افزاری میتونم اینو تحلیل کنم؟

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
سلام این چیزتیی که گفتین رو تا حدیشو میشه با فرمول محاسبه کنید.
فرمول های مربوط به سیلندر و پیستون تو کتاب هیدرولیک دکتر رضایی کامل تشریح داده شده ولی توش خواص سیال بحث نشده اصلا و فقط محاسبات مربوط به خود سیلندر و پیستون هست البته میشه خواص سیال رو از اینترنت بگیرید و تو محاسبات به کار ببرید.
بهترین نرم افزار هیدرولیک همون اتومیشن استودیو هست که کتاب اموزششیشم تالیف استاد خودمه منتها من باهاش کار میکردم بیشتر تحلیل مدار بود و اینا توش نبود یا حالا من شاید پیدا نکردم.
یه برنامه هم هست برای فستوتحلیل هست ، اونم خیلی ریز نشده که مثلا بگه خواص سیال فلانه و ...
حالا توی مکانیک اینقد گیر نیستیم روش شاید بچه های عمران تو این زمینه بهتر کار کرده باشن.
یه کتاب هیدرولیک هم مدرسان شریف داره که خیلی روش ریز شده شاید تو اون هم چیز بدرد بخوری پیدا کردی.
حالا من از دوستام میپرسم اگه نرم افزاری خیلی دقیق بود همینجا اعلام میکنم.
ضمن اینکه نیروی وارد به بدنه پیستون جدا از اون قسمتیه که گفتین و اونو باید با اباکوس تحلیل کرد اما مابقی چیز هارو (نیرو مورد نیاز و سیال ) رو میشه با برنامه مرتبط و یا با فرمول هاب مرتبط با هیدرولیک بدست اورد.

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
(05-28-2016، 11:46 AM)d@rkness نوشته است: سلام این چیزتیی که گفتین رو تا حدیشو میشه با فرمول محاسبه کنید.
فرمول های مربوط به سیلندر و پیستون تو کتاب هیدرولیک دکتر رضایی کامل تشریح داده شده ولی توش خواص سیال بحث نشده اصلا و فقط محاسبات مربوط به خود سیلندر و پیستون هست البته میشه خواص سیال رو از اینترنت بگیرید و تو محاسبات به کار ببرید.
بهترین نرم افزار هیدرولیک همون اتومیشن استودیو هست که کتاب اموزششیشم تالیف استاد خودمه منتها من باهاش کار میکردم بیشتر تحلیل مدار بود و اینا توش نبود یا حالا من شاید پیدا نکردم.
یه برنامه هم هست برای فستوتحلیل هست  ، اونم خیلی ریز نشده که مثلا بگه خواص سیال فلانه و ...
حالا توی مکانیک اینقد گیر نیستیم روش شاید بچه های عمران تو این زمینه بهتر کار کرده باشن.
یه کتاب هیدرولیک هم مدرسان شریف داره که خیلی روش ریز شده شاید تو اون هم چیز بدرد بخوری پیدا کردی.
حالا من از دوستام میپرسم اگه نرم افزاری خیلی دقیق بود همینجا اعلام میکنم.
ضمن اینکه نیروی وارد به بدنه پیستون جدا از اون قسمتیه که گفتین و اونو باید با اباکوس تحلیل کرد اما مابقی چیز هارو (نیرو مورد نیاز و سیال ) رو میشه با برنامه مرتبط و یا با فرمول هاب مرتبط با هیدرولیک بدست اورد.

ممنونم از پاسخ شما، حالا منم زیاد روی سیال گیر نیستم. صرفا خواستم بگم که یه سیال اون وسطه و عامل انتقال نیرو سیاله. در مورد حل فرمولی هم تا حدی بلدم. این شکلی که اینجا گذاشتم ساده شده طرح اصلیه و ترجیح میدم اگه امکانش باشه و نرم افزاری باشه تحلیل رو روی شکل اصلی به صورت نرم افزاری انجام بدم. در این مورد هم از چند نفر که پرسیدم گفتن با انسیس میشه این کارو انجام داد. اما واقعا انسیس نرم افزار گسترده ایه و اگه کسی بتونه بگه با کدوم بخشش میشه که بتونم از help نرم افزار استفاده کنم یا نرم افزار دیگه ای معرفی کنه ممنون میشم. 
نرم افزارهای فستو و اتومیشن هم همونطوری که خودتون گفتین بیشتر مربوط به مدارهای هیدرولیکی و نیوماتیکی باشه فکر میکنم.

پاسخ

والا درست گفتن بهتون بهتربنش همون انسیسه منتها اونو بچه های سیالات مسلط تر هستند و اینجا هم سیالاتی زیاد داریم ، ما ساختیا با اباکوس راحتتریم . این چیزی هم که میخواد تو اباکوس از روش dynamic و البته روش حل explicit و فشار داخلی سیال محاسبه میشه مثل مخازن تحت فشار با این تغاوت که یه پیستون هم داخل هست.مثال های هم اباکوس هم انسیس تو کتاب های مرتبطه پیدا میشه مثلا تو اباکوس کتاب معیری یا کتاب کارو صدیقیانی مثال زده اما ارزش نداره برای مثال کتاب خرید.توی یوتوب بزنید intrrnal pressure in cylindrical in abaqus / ansys یا چیزای مشابه مثل همین چند تابزنید پیدا میکنید کلیپ و میتونید از اونا بهره ببرید.حالا میگم اگه نرم افزاری بچه ها سراغ داشتند من میپرسم همینجا میگم ، البته علی اقا یا اقا معین مدیران بیان اونا صد در صد چیزی تو چنته دارند و کمکتون میکنند ولی حالا بهرحال اگه پاسخی ندادند من میپرسم.

یا علی

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
(05-28-2016، 03:59 PM)d@rkness نوشته است: والا درست گفتن بهتون بهتربنش همون انسیسه منتها اونو بچه های سیالات مسلط تر هستند و اینجا هم سیالاتی زیاد داریم ، ما ساختیا با اباکوس راحتتریم . این چیزی هم که میخواد تو اباکوس از روش dynamic و البته  روش حل explicit   و فشار داخلی سیال محاسبه میشه مثل مخازن تحت فشار با این تغاوت که یه پیستون هم داخل هست.مثال های هم اباکوس هم انسیس تو کتاب های مرتبطه پیدا میشه  مثلا تو اباکوس کتاب معیری یا کتاب کارو صدیقیانی مثال زده اما ارزش نداره برای مثال کتاب خرید.توی یوتوب بزنید intrrnal pressure in cylindrical in abaqus / ansys یا چیزای مشابه مثل همین چند تابزنید  پیدا میکنید کلیپ و میتونید از اونا   بهره ببرید.حالا میگم اگه نرم افزاری بچه ها سراغ داشتند من میپرسم همینجا میگم ، البته علی اقا یا اقا معین مدیران بیان اونا صد در صد چیزی تو چنته دارند و کمکتون میکنند ولی حالا بهرحال اگه پاسخی ندادند من میپرسم.

یا علی
بسیار سپاسگذارم. مچکرم از کمکتون  Good2

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast