امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش نیروهای وارد شده بر تک تک اجزا در adams
سلام ببخشید اینجا مطرح میکنم امادیدم بخشی مخصوصش نیست من جدیدا adams را یاد گرفتم و پروژه را میسازم اما یک مشکل دارم نمیتونم بفهمم به هر قطعه چقدر نیرو وارد میشه مثلا فرض کنید من یک اهرم دارم اگر این ور یک وزنه 10 کیلویی گذاشتم میخوام ببینم با تغییر جای اهرم هر دفعه چقدر نیرو رو تکیه گاه و سر دیگه اهرم هست ممنون میشوم پاسخ دهید طرح درست متحرک میشود اما من مقدارها را نمیتونم بفهمم که چقدر نیرو داره وارد میشه

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام

این مکانیزم کتاب دکتر جمشیدی هست امیدوارم کمک کند

با سپاس

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   aa.pdf (اندازه: 4.87 MB / تعداد دفعات دریافت: 2)

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط vahid ، ahsanjan
سلام دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید فقط این سرعت را نشان میدهد من میخواهم وزن را یانیرو kg یا n نیتون را بفهمم ایا اصلا با این نرم افزار شدنی یک عکس قرار دادم اگر شما نرم افزاری هست که باهش یاد دارید این کار را من راضیم دوباره اون را از صفر یاد بگیرم چون این موضوع برایم حیاطی حتی رفتم تو انجمن خودادامز هم سوال پرسیدم کسی پاسخ نداده

http://p30up.ir/images/jxcbsl3m2rp9gh3u9b7.jpg

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام

متوجه نمیشم،دقیقا ولی نیرو و این چیزا و این تحلیل ها رو dmuکتیا من شنیدم میشه انجام داد ولی خودم کار نکردم.
بیشتر استاتیکی هست بازوی گشتاور هست این مسیله یعنی اگه قرار باشه بعد اعمال وزنه میله در حال تعادل باشه
مسیله استاتیکی میشه،حالا وزن اینور باید با وزن اونور بخونه بهش میگن کوپل بشن،r*f=R*Fکه یعنی توازن برقرار شه
حالا نرم افزار خودم کار نکردم میتونه این کار رو بکنه پیشنهاد بدم.r بازوی گشتاور,fنیروی وارده
احتمالا با آبا کیوس بشه،والا این کار رو تاحالا نکردم،نمیدونم اون وسطش چی می خواد تعریف شه تو آباکیوس که تعادل بده،
فک کنم با آباکیوس بشه،اون وسطش یه body rigid بدیم و گشتاور رو آزاد بزاریم بقیش رو ببندیم.
حالا میمونه ،stepرو چی بدیم static expilicitفک کنم،بعد چطور وزن بده؟نیرو ها و تنش ها رو میده آباکیوس اما نمیدونم ،چی باید اون ور باشه بگیم،این مجهول رو بدست بیاره،
والا آباکیوس هم در دسترس ندارم امتحان کنم بگم.ولی باز باید امتحان کرد دید میشه یانه
من تا حالا همچین چیزی حل نکردم جواب بدم.
فک کنم اگه طرف مقابل رو پین کنی تمام حدکاتش رو بگیری تو ابا کیوس بشه نیروی وارده رو بدست آورد،
یعنی یه میله تو فاصله دلخواه وسطش یه بند با گشتاور آزاد بزاری اون طرف رو کامل میبندی این طرف یه نیرو قرار بدی و بزنی بتونی تتش ها و نیرو های وارو به اون سمت رو بدست بیاری،اول دو بعدی بعد سه بعدی هم می تونین حل کنین.
این چیزیه به ذهنم میرسید.باز از دوستان کسی چیز بهتری می دونه بگه من که چیز دیگه ای نمیدونم.

با سپاس

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط ahsanjan ، vahid

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast