امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه در ایران یک مهندس مکانیک موفق باشیم ؟
Bug 
مـــرسی کاملا جـــامع و کاربــردی بــود.گرایشم سیالات است.خیلی مفید بــود.

پاسخ

Bug 
سلام
مطالب همه دوستان را خوندم خوب بود و جای تامل داشت اما باید برای اینکه تو ایران یک مهندس خوب باشیم در هر رشته ای چند تا نکته را مدنظر داشته باشیم :
1- از همان اول می خوایم پشت میز باشیم یا اماده کسب تجربه و شایدم یکم ریسک پذیری و قبول مسئولیت را چاشنی کار داریم؟
2- مهندس درس خون خالی بودیم یا نه تحلیل مسئله و پروژه را از همان دوران دانشگاه داشتیم و یک تحلیل گر خوب هستیم؟
3- با سیستم مدیریت کاری و مدیریت صنعتی چقدر اشناییم؟
4- شروع کار واقعا می خوایم کار کنیم یا نه همان اول حقوق میلیونی می خوایم؟ ( حقوق مناسب را قبول دارم ولی حقوق بالا را تو شروع کار نمی پذیرم.)
5- تو چه دوره های اموزشی شرکت کردیم و تا به حال چه تخصصی بدست اوردیم؟
ودرپایان اینکه
6- تعریف واقعی شما از مهندس چیه؟

پاسخ

سلام.
دوستان یه سوال داشتم,برای استخدام توی یه کاری,به نرم افزارایی مثل کتیا باید مسلظ باشیم.
دونستن اون نرم افزار و حرفه داشتن توش حالا به هر ظطریقی کافیه یا باید حتما مدرک داشته باشیم؟
میتونیم دوره هاشو تو اموزشگاها نریم و فقط ازمون بدیم برا اخذ مدرک؟
ممنون

پاسخ

تنها چیزی که مهم نیست مدرکه. شما 100 تا مدرک داشته باش.روزی که بری مصاحبه جلو سبستم نشستی یه جز هندسی نسبتا پیچیده میزارن جلوت میگن بهترین راه کشیدنش چیه.
حتی تو قشنگ گردن رزومه هم چیز خیلی شاخی نیست مدرک، میتونی تو رزومه ات بگی توانایی کار با کتیا یا فلان نرم افزار_(سطح حرفه ای)
اینو نقل میکنم از کسی بیش از 70 تا شرکت رفت برای مصاحبه.
اما اگه میخوای یاد بگیری و خودت نمیتونی از کتاب رفرنس کار کنی یا help بخونی یا ...چرا خوبه.برو (یاد گیری بحثش کلا فرق داره)
یاد بگیر اما صرف اینکه بگی مدرکی دارم یا...اصلا پیشنهاد نمیشه.

پاسخ

سپاس شده توسط Rewwza
به نظر من تو ایران علاوه بر دروس دانشگاهی باید تو مراکز فنی هم یه چیزایی عملی یاد بگیری تا تو بازار کار حرفی واسه گفتن باشه

پاسخ

سپاس شده توسط liliarastoo ، nadi88
من از استاد مقاومت مصالحمون که خودشون مهندس مکانیک هستن و خانم هستن راجب کارایی که بکنم تا جذب شم پرسیدم,ایشون
گفتن که حتما یه سری دوره ها مثل تعمیر و این چیزارو برید بگذرونید تا حرفی برا گفتن داشته باشید.
حالا سوالم اینه,برای گرایش جامدات چه دوره هایی خوبه بگذرونم؟کجا معتبر تره؟سایتی یا چیزی سراغ ندارید؟
کدوم دوره ها مرتبط تره؟مثلا تعمیر موتور هواپیما به درد کارم میخوره؟
ممنون

پاسخ

واقعا همچین موردی وجود داره که تو ایران بدون پارتی و بدون پول تنها با دانشگاه رفتن بشه یه کاری کرد ؟؟؟؟؟

پرنده

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
(01-12-2017، 02:49 PM)manias نوشته است: واقعا همچین موردی وجود داره که تو ایران بدون پارتی و بدون پول تنها با دانشگاه رفتن بشه یه کاری کرد ؟؟؟؟؟

سلام
استفاده از دانش های بنیادی و ایده دانش بنیاد میتونه یک کار بدون پارتی باشه .
موفق باشید

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط d@rkness
سلام خدمت همکاران و دوستان مهندسم 

به نظرم مشکل اینه که یاد گرفتیم فقط وقتمون رو با کتابای دانشگاه سر بکنیم و کلاس رفتن و نمره آوردن.
مشکل اینه که یاد نگرفتیم یه مشکل و ایراد فنی رو تحلیلش کنیم و بریم سراغ برطرف کردنش واینکه باید از همه آدمهای دور و برمون هم مشورت بگیریم و غرور نداشته باشیم...

منظورم خودمه

من دانشگاه رتبه یک بودم(البته غیر انتفاعی ) بود.طرح 18 ماهه ماشین ابزارم دارم و همین دوره های نرم افزاری... تو کارگاه تراشکاری و فرزکاری هم شاگردی کردم...توکارخانه هم تو کنترل کیفیت بودم و تو خط تولید کار کردم ولی  از یه جایی تصمیم گرفتم وارد زمینه لیزر و پرینتر3 بعدی واینجور چیزا بشم الانم بعد کارایی که کردم دوباره اومدم  بیرون ودارم شاگردی میکنم ولی ایندفعه تو بازار با تمام نواساناتش و پستی وبلندیهاش ولی به امید کارگاه خودم و ابزارهای خودم ولی میدونم نباید خیلی ایده آل نگاه کنم که متاسفانه بدی قشر تحصیل کرده همینه. تو بازار  شرایط یه چیز دیگه هست... مهندسی رو با استفاده از این ماشین ابزار(لیزر و فایبر و...) تلفیق میکنم تا ببینیم چی میشه وتجربه کسب میکنم

به نظرم مهندس مکانیک باید علمشو با عمل خودش یا دیگران تلفیق کنه و همیشه مشورت کنه و تصمیم درست و عاقلانه بگیره و اگه اشتباهی رخ داد اونو اصلاح کنه و ناامید نشه و از دانش و علم روز هم غافل نشه

به امید موفقیت و سربلندی همه دوستان

پاسخ

اطلاعات خوبی بود ،ممنون
https://faracad.ir

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مراقبت های بعد از عمل بینی چگونه است؟ ElShokri 0 93 04-30-2023، 12:50 PM
آخرین ارسال: ElShokri
  کف پا را چگونه ماساژ دهیم؟ tipchin 0 255 10-06-2022، 12:55 PM
آخرین ارسال: tipchin
  چگونه NFT بسازیم و بفروشیم؟ آموزش نحوه و مراحل ساخت NFT با نرم افزار و سایت ramin5280 3 1,052 09-27-2022، 03:50 PM
آخرین ارسال: meysamm
  چگونه یک لانگ شات خوب بگیریم؟ sofia 0 275 09-13-2022، 01:44 PM
آخرین ارسال: sofia
  10 کاری که افراد موفق برای دستیابی به رویاهایشان انجام دادند sookhtejet 0 241 06-25-2022، 10:42 AM
آخرین ارسال: sookhtejet
  لیست بهترین شرکت ‌های تولید محتوا در ایران talaaaaaa 0 1,206 03-09-2022، 05:28 PM
آخرین ارسال: talaaaaaa
  چگونه رنگ موکت خود را انتخاب کنیم ahmadmohamadi 0 288 07-03-2021، 09:16 PM
آخرین ارسال: ahmadmohamadi
  چگونه یک لوگو به سبک مینیمال طراحی کنیم؟ Logo_Design 0 280 06-27-2021، 04:07 PM
آخرین ارسال: Logo_Design
  چگونه بايد عناصر مناسب براي طراحي يك لوگو را پيدا كنيد؟ Xaliesx 0 452 05-02-2021، 11:48 AM
آخرین ارسال: Xaliesx
  چگونه یک کتاب سالنامه در 10 مرحله آسان بسازیم Xaliesx 0 9,065 04-27-2021، 12:35 PM
  چگونه شغل طراحی گرافیک خود را راه اندازی کنیم Xaliesx 1 955 04-21-2021، 01:54 PM
آخرین ارسال: parisa-rezayii
  چگونه شغل طراحی گرافیک خود را راه اندازی کنیم Xaliesx 0 511 04-06-2021، 12:25 PM
  چگونه برندمان را در ذهن مشتري ثبت كنيم؟ homeappliance1 0 313 01-20-2021، 04:25 PM
آخرین ارسال: homeappliance1
  فیلتر هوا چگونه به کاهش آلودگی کمک میکند؟ surenaus 0 469 08-23-2020، 12:28 PM
آخرین ارسال: surenaus
  مهندسی مکانیک در آلمان Vahid90 0 891 06-16-2020، 06:46 PM
آخرین ارسال: Vahid90

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast