امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه در ایران یک مهندس مکانیک موفق باشیم ؟
Bug 
سلام دوستان
به نظرتون واسه این که در ایران بعد از گرفتن مدرک یه مهندس خوب باشیم و راحت تر بتونیم کار پیدا کنیم ، باید چه اطلاعات و مهرت هایی داشته باشیم ؟
به نظرتون از نرم افزار های تخصصی رشته مکانیک ، چه نرم افزاری در ایران کاربردی تره ؟
اگه چیز دیگه ای هم به نظرتون میرسه بفرمایید

پاسخ

سپاس شده توسط 881403301
Bug 
سلام دوست عزیز
به نظر من برای اینکه یه مهندس مکانیک درجه 1 بشی به طور کلی در سه زمینه زیر باید تسلط داشته باشی :
1- دانش مهندسی مکانیک
2- زبان انگلیسی عمومی و تخصصی (مکانیک)
3- تسلط بر مهارت های هفت گانه (ICDL)

لازم به توضیح است که همانگونه که می دانیم دانش مکانیک یک دنیای بی انتها و دست نیافتنی است ( با توجه به عمر محدود انسان و شرایط زندگی و...) در نتیجه باید در زمینه خاص ( با توجه به علاقه و ...) تخصص پیدا کرد.
که تخصص و تسلط بر دانش مکانیک به نظر من شامل 3 بخش : مباحث تئوری و عملی و نرم افزاری می شود.

گرایش بنده طراحی جامدات است و از نرم افزار های پرکاربرد : CATIA و ABAQUS و ANSYS استفاده میکنم.( که در ایران هم جزء پرکابردترین ها هستند.)
اگر گرایش ات را بگی بیشتر میتونم راهنماییت کنم.
موفق باشید

پاسخ

سپاس شده توسط hosseinprf ، 881403301
Thumbs Down 
سلام-من مکانیک خودرو میخونم.به نظر شما چه نرم افزاری بدرد من میخوره تا بهش تسلط پیدا کنم؟101

پاسخ

Bug 
ممنون از راهنماییتون
گرایشم جامدات هست
آشنایی با این نرم افزار ها برای اشتغال در چه بخش ها و شغل هایی در ایران کاربرد دارد ؟
اگه تجربه خودتون را هم در استفاده های غیر از پروژه های دانشگاهی از این نرم افزار ها بفرمایید ممنون میشوم .

پاسخ

سپاس شده توسط 881403301
Bug 
سلام
در مهندسی مکانیک تفاوت نرم افزار ها بیشتر توی دو زمینه جامدات و سیالات ( و کمی هم ساخت وتولید) است.
در مهندسی خودرو تا آنجایی که من میدونم نرم افزارهای جامداتی کاربرد بیشتری داره : برای مدلسازی از CATIA و برای تحلیل های مربوط به آن از ABAQUS و یا ANSYS ( یا ANSYS Workbench ) به عنوان پرکاربردترین و قدرتمند ترین ها میشه بهره برد.
(بعد از CATIA نرم افزارهایی مانند SOLIDWork و Proengineeri نیز نرم افزارهای قدرتمندی در زمینه مدلسازی هستند.)
برای آنالیز دینامیکی خودرو و قسمتهای مختلف آن از ADAMS بسیار استفاده میشه.
برای آنالیز سیالاتی و انتقال حرارت FLUENT جزء پرکاربردترین هاست.
از نرم افزار Matlab هم میشه در مکانیک خودرو بهره برد که البته استفاده از آن برای کارهای کدنویسی و ریاضیاتی است و کاربرد آن مانند نرم افزارهای فوق الذکر فراوان نیست.

من اطلاع کاملا دقیقی ندارم که گرایش مکانیک خودرو به چه مباحثی از خودرو می پردازه به همین خاطر سعی کردم توصیف مختصری از نرم افزار های پرکاربردتر مکانیک ( به خصوص در ایران ) بدم . حال شما می بایست با توجه به توضیحات فوق و مباحث تحت پوشش گرایش مکانیک خودرو نرم افزار مربوطه را انتخاب و به آن تسلط پیدا کنید.
سلام
همانطور که میدانید رشته مکانیک رشته مادری است و به عنوان گسترده ترین و فراگیر ترین رشته دانشگاهی و دانش مهندسی محسوب میشود. بنابراین نرم افزارهای ان در بسیاری از زمینه ها کاربرد دارد. برای گرایش جامدات و نرم افزارهای آن در حوزه های مختلف مانند : صنعت خودرو ، صنایع دریایی ، صنعت هوا و فضا و شرکت های قطعه سازی و ساخت تجهیزات نظامی ، تفریحی و حتی ورزشی و خیلی از زمینه های دیگر کاربردهای فراوانی وجود دارد.
شما با دانستن دانش تئوری و عملی و نرم افزاری مکانیک میتونید به عنوان یه مهندس مکانیک حرفه ای فعالیت کنید.
(چون صرفا تسلط به نرم افزار و قسمت های مختلف آن کافی نیست زیرا نرم افزار یک ابزار جهت ساده سازی ، کاهش زمان انجام فرایند ، افزایش دقت ، کاهش هزینه ها ، بهینه سازی و ... است و باید پشت این تسلط نرم افزاری یک دانش تئوری و سپس عملی قوی وجود داشته باشد تا به شما قدرت تجزیه و تحلیل و ... را بدهد. که این دانش از مطالعه و حل تمارین بسیار کتب و مقالات و مجلات و ...مربوط به تخصص مورد علاقه شما در مکانیک بدست می اید.)
من از نرم افزارهای CATIA و ABAQUS و ANSYS ( و یا ANSYS Workbench ) استفاده میکنم که نرم افزارهای بسیار قدرتمند و پرکاربردی در ایران و جهان هستند.
در قسمت بالا توضیح مختصری در رابطه با نرم افزارهای عمدتا جامداتی مکانیک دادم . شما میتونید با توجه به علاقتون از آن ها بهره ببرید.

پاسخ

سپاس شده توسط 881403301
Bug 
سلام

به نظر من

رشته مکانیک رشته خیلی گسترده ای هستش.
یک لیسانس مکانیک اطلاعات خیلی کلی و سطحی در مورد سیستم های مکانیکی داره.
ولی پتانسیل این رو داره که بتونه به یک متخصص تبدیل بشه.
باید یک تخصصی رو انتخاب کنه و تو اون تخصص شروع به کسب تجربه کنه تا بتونه درامد خوبی داشته باشه.
تو 99 درصد موارد اچار فرانسه به کار نمیاد و باید از اچار بکس و تخت و رینگی و.... استفاده کنیم.

مثال میزنم:
فردی به صروت پیمانکاری تخصصش بالانس کردم فن ها و فلایویل ها و کلا قطعات دوار هستش.
با یک روز کار حداقل 500 تومان درامد کسب میکنه.

یا اینکه الاینمنت کردن شفت ها رو کمتر کسی واقعا تخصص داره.و متخصص تو این زیمنه وقعا درامد خوبی داره.

[تصویر:  covlsly6woahxy0m1n6g.png]

پاسخ

Bug 
همه دوستان حرف های درست و منطقی زدن. یعنی چیزی که درستشه. چیزی که اصولیشه. من میخوام زهنت رو از مکانیک یکم دور کنم.
به نظر من زرنگ بودنت خیلی مهمه. حالا هی برو نرم افزار یاد بگیر
به نظر من سعی کن یه پارتی پیدا کنی تا تو یه تخصص تو این مملکت جا واز کنی
به نظر من شده یه کاریو مفتی هم شده یاد بگیر تا دست خالی جلو نری. چون 80% مطالب دانشگاهی اصلن به کارت نمیاد. فقط دیدت رو باز میکنه.
همه این مسائل هم فقط یه دلیل داره....... اینجا ایرانه
تشکر Smile

پرچم مکانیک همیشه بالاست.

پاسخ

سپاس شده توسط vahid ، 881403301
Bug 
اینا که گفتین واسه آقایونه .پس خانوما چی کار کنند؟20

پاسخ

Bug 
چرا کسی جواب ایشون رو نمیده؟؟؟

پاسخ

Bug 
سلام
به نظر من هرکسی باید در زمینه ای که داره درس میخونه یا فعالیتی داره باید سعی کنه اول باشه یا حداقل جزو کسایی باشه که میتونن از علمشون تو صنعت و یا زمینه های دیگه استفاده کنند.به قول خودمون کاربلد باشه. و همه اینا به زن و مرد بودن ربطی نداره. در این صورت غیر ممکنه کسی کارپیدا نکنه !

همانطور هم که دوستان فرمودند رشته مکانیک خیلی فراگیر هست و یک دانشجوی مکانیک نمیدونه فردا میخواد چیکاره بشه.مشکل دیگه اینه که خیلی فکر میکنن یک دانشجوی مکانیک همه کار میتونه انجام بده و ازش انتظارات بی موردی دارند.به همین خاطر بهترین کار اینه که به سراغ مشاور بریم که میتونه اساتیدمون باشند.Empathyچون هرچی باشه اونا چارتا کتاب بیشتر از ما پاره کردنLaie_14

بعدش بریم سراغ نرم افزار ها و سایر ابزاری که میتونه مفید باشه

به امید موفقیت همه ما دانشجویان

حضرت علي (علیه السلام)
كَفى بِالمَرءِ غَفلَةً أن يَصرِفَ هِمَّتَهُ فيما لا يَعنيهِ
غفلت آدمى را همين بس كه همّتش را در آنچه به كارش نمیايد، صرف كند.

برای دانلود کتاب به ادرس www.hieng.org مراجعه کنید

پاسخ

سپاس شده توسط capra1

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مراقبت های بعد از عمل بینی چگونه است؟ ElShokri 0 93 04-30-2023، 12:50 PM
آخرین ارسال: ElShokri
  کف پا را چگونه ماساژ دهیم؟ tipchin 0 255 10-06-2022، 12:55 PM
آخرین ارسال: tipchin
  چگونه NFT بسازیم و بفروشیم؟ آموزش نحوه و مراحل ساخت NFT با نرم افزار و سایت ramin5280 3 1,052 09-27-2022، 03:50 PM
آخرین ارسال: meysamm
  چگونه یک لانگ شات خوب بگیریم؟ sofia 0 275 09-13-2022، 01:44 PM
آخرین ارسال: sofia
  10 کاری که افراد موفق برای دستیابی به رویاهایشان انجام دادند sookhtejet 0 241 06-25-2022، 10:42 AM
آخرین ارسال: sookhtejet
  لیست بهترین شرکت ‌های تولید محتوا در ایران talaaaaaa 0 1,206 03-09-2022، 05:28 PM
آخرین ارسال: talaaaaaa
  چگونه رنگ موکت خود را انتخاب کنیم ahmadmohamadi 0 288 07-03-2021، 09:16 PM
آخرین ارسال: ahmadmohamadi
  چگونه یک لوگو به سبک مینیمال طراحی کنیم؟ Logo_Design 0 280 06-27-2021، 04:07 PM
آخرین ارسال: Logo_Design
  چگونه بايد عناصر مناسب براي طراحي يك لوگو را پيدا كنيد؟ Xaliesx 0 452 05-02-2021، 11:48 AM
آخرین ارسال: Xaliesx
  چگونه یک کتاب سالنامه در 10 مرحله آسان بسازیم Xaliesx 0 9,069 04-27-2021، 12:35 PM
  چگونه شغل طراحی گرافیک خود را راه اندازی کنیم Xaliesx 1 955 04-21-2021، 01:54 PM
آخرین ارسال: parisa-rezayii
  چگونه شغل طراحی گرافیک خود را راه اندازی کنیم Xaliesx 0 511 04-06-2021، 12:25 PM
  چگونه برندمان را در ذهن مشتري ثبت كنيم؟ homeappliance1 0 313 01-20-2021، 04:25 PM
آخرین ارسال: homeappliance1
  فیلتر هوا چگونه به کاهش آلودگی کمک میکند؟ surenaus 0 469 08-23-2020، 12:28 PM
آخرین ارسال: surenaus
  مهندسی مکانیک در آلمان Vahid90 0 891 06-16-2020، 06:46 PM
آخرین ارسال: Vahid90

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast