امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخ به پرسش دوستان راجع به نحوه مطالعه برا ارشد
Rainbow 
سلام مهندسان عزیز و تشکر از لطفتون.
اول این رو بگم در کنکور ارشد نه تنها رشته به رشته بلکه در گرایشهای یک رشته تفاوت زیادی هست حداقل راجع به مکانیک.
نحوه مطالعه به خود انسان ربط داره ولی این که یه هدف داشته باشی و از هدفت خسته نشی و از همه مهمتر توکل به خدا واقعا تاثیر داره .
بچه ها اول بهترین منابع رو پیدا کنید(از اینترنت)و اصلا یه سری کتاب مثل پارسه و...نگیرید چون همه کتاباشون به درد بخور نیست!
حتما سوالای سالهای قبل رو بگیرید مثل کتاب راهیان ارشد و یه نکته مهم برا ساخت ها:تو سوالای ساخت معمولا اشتباه هست و این که جوابهایی که تو کتابای مختلف هست فرق دارن و حتی سنجش که جوابارو میده بعضی موقع اشتباه میکنه! البته (حتی تو جوابای جامدات 91 اووووه چه اشتباهایی!!!!)پس تو ساخت واسه جوابای کنکور به یه منبع اکتفا نکنین.
منابع همونایی که همه جا میگن منتها من واسه ریاضی آغاسی نخوندم چون وقت نداشتم پارسه خوندم. ریاضی مهندسیو حتما از کتاب مهندس محمود کریمی انتشارات نصیر(دانشگاه خواجه)(هر قدر میتونید بخونید شاید اصلا نتونید بزنید،اگه پایه قوی نیست یا وقت ندارید بیخیال شید البته نظر منه! یه تلاشی بکنید این کتاب خوبیه)
معادلات فقط فقط گاج، استاتیک و مقاومت فقط نایی،طراحی اجزا رو اصلا به هیچ وجه کنار نذارید با این که سخته اما تو کنکور راحته فقط یه کم وقت بذارید کتاب راهیان ارشد یا کتاب ارشد سپاهان
خداییش من سیالات نزدم و اگه ساختا مسلط نیستن نخونن،به اندازه کافی 11 سری درس شایدم بیشتر بدون منبع کاملا مشخص وقت رو میگیره؛
دینامیک کتابای راهیان ارشد
زبان هم اگه یه چیزایی میدونید یه تمرینی بکنید و سوالای زیادی ببینید یه سوالم یه سواله! ولی اگه متوسط رو به بالا نیستین انتظار زیادی نداشته باشید؛
ساخت بیشتر جزوه های پلی تکنیک به جز یه چند تا درس که کتاب دارن ولی یه چیزی که هرکسی علم ساخت قوی داره راحتتره و هیدرولیک و از کتاب دکتر رضاعی حتما، جالبه که امسال از درسی مثل ریخته گری سوال دادن در حالی که تو دفترچه نبود کلا باید ساخت باشی تا بتونی بزنی.
ساخت و تولیدیا ریاضی،جامدات،ساخت خصوصا ساخت رو خوب بخونید احتمالا کافیه!
همه بچه ها کلا به ضریبهای دروس توجه کنید هرکدوم ضریب بیشتری داره کامل بخونین. در آخر التماس دعا دارم 103

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li ، zeze
Bug 
سلام دوست عزیز ممنون و متشکر

بابت راهنمایی های قشنگتون که عالی توضیح دادین

یه سوال کوچیک درصداتون رو اگه بگین ممنون می شم؟

یه سوال دیگه چرا میگین معادلات گاج اکثر دوستای من نصیر کریمی رو می خونن؟

یه توضیح راجع به نحوه مطالعتون میدین روزی چند ساعت خوندین؟

برنامه ریزیتون چطور بود ؟

خلاصه برداری می کردین یا نه؟

آزمون خاصی شرکت کردین؟

در آخر بازم ممنون که جواب دادین مهندس متشکرم.

انش الله در تمام مراحل زندگی موفق باشی و به عرصه های بلند زندگی دست پیدا کنی.

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

Bug 
ممنون مهندس؛ خواهش.
یه روز خوب یه رو کم به طور متوسط 5 ساعت تو روز ؛گفتم که این به خود ادم ربط داره.شما که ساختی وقتتو بذار رو اون خصوصا اونایی که فکر میکنی بهتر و زودتر یاد میگیری. درصدهارو دقیق یادم نیست اما بالا اشاره ای کردم. آزمونای تسلط رو از همون آذر رفتم، از همه جا بهتره(تو سایت سنجش)
آره گاج خیلی خوبه حتی 91 همش از گاج بود شما اینو بخون(حجمش خیلی کمه)بعد سوالای اونارم ببین میتونی پس اون موقع گاج مفید بوده.
موفق باشید

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
Bug 
سلام مهندس بازم ممنون
به عنوان سوال آخر زبان وقت گذاشتین من می خوام رو زبان تخصصی وقت بزارم متن بخونم به نظرتون چطوره

چون ساختیم دینامیک و سیالات نمی خونم

از دروس ساخت درسی هست حذف کنیم

برای من که از حالا شروع می کنم به نظرتون از مهر آزمونای سنجش رو برم با اون برنامه درس بخونم

بازم متشکر و ممنون مهندس لطف کردین

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
Bug 
مرسی ممنون

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
Bug 
با سپاس فراوان

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
Bug 
سلام

من برای ارشد 93 مطالعه می کنم.خدا رو شکر خوب پیش رفتم.

ولی دو تا مشکل بزرگ دارم:

- وقت کم آوردن تو حل سوالات . مثلا هر سوال رو به طور متوسط 4 تا 5 دقیقه طول میکشه.
- بی دقتی. یعنی 30 درصد سوالایی رو که حل می کنم راه حل رو درست می رم ولی به خاطر یک اشتباه کوچولو جواب غلط بدست میارم.

لطفا راهنمایی کنید.

[تصویر:  covlsly6woahxy0m1n6g.png]

پاسخ

Bug 
اینا خصوصا مورد دوم که تمام بدبختی من حتی الان که تو ارشدهم هستم هست
به نظرم فقط باید رو تمرکز کار کرد دوست عزیز

پاسخ

Bug 
به نظر من نه گاج و نه کریمی . معادلات فقط نیکوکار چون 130 صفحه جزوه داره و بقیش مجموعه تسته که فقط مجموعه ریاضی و مکانیک رو بزنید کافیه . کتاب کریمی فوق العاده پر حجم و سخته و بیشتر به درد نخبه ها میخوره . کتاب گاج هم بیش از حد خلاصه است .

پاسخ

من رتبه 20 طراحی کاربردی کنکور سال 90 هستم
درصدهام با تلورانس 2-3 درصد
ریاضی 62
جامدات 67
سیالات 52
دینامیک 40
زبان هم اصلا نزدم
رتبه طراحی کاربردی 20
رتبه تبدیل انرژی 32
رتبه ساخت و تولید 47
مابقی رتبه ها میانگین 28 بود
--------------------------------------------------------
من 1 سال پشتیبان ماهان بودم. یک چیزی که خیلی بهش اعتقاد دارم اینه که باید اول انتخاب کنید. درس هایی که خیلی دوست دارید را انتخاب کنید برای درصد بالا و درسهایی که براتون سخته را هوشمند بخونید. با مثال توضیح میدم. مثلا من دینامیک خیلی دوست نداشتم و نمیتونستم درصد بالا بزنم. کاری که کردم این بود تصمیم گرفتم از ابتدا اجسام صلب که مبحث سختی هست را گذاشتم کنار و اصلا نخوندم. مزیت های این انتخاب این بود که الکی وقتم نگذاشتم برای چیزی که معلوم نبود نتیجه بگیرم یا نه، سوالای این مبحث خیلی وقت گیر هست و سخت به جواب میرسه. بجاش قبل کنکور وقتمو میگذاشتم روی مباحثی که میتونستم مسلط بشم و مطمئنن درصد بیارم. سر جلسه هم تا دیدم سوال اجسام صلب هست از روش پریدم و سر جلسه هم وقتمو نگرفت.
از طرفی من دروس استاتیک و مقاومت دوست داشتم. نشستم با جزیات خوندم و نتیجه هم گرفتم.
تو کنکور ارشد من خیلی پیشنهاد میکنم خلاصه نویسی کنید اما خلاصه نویسی درست. مثلا 100 صفحه کتاب خلاصه نویسیش 2-3 برگ A4 بشه. خلاصه برای یادگیری نیست. فقط برای یاد اوری عنوان مبحث هست.

(01-02-2014، 12:14 AM)heyday نوشته است: به نظر من نه گاج و نه کریمی . معادلات فقط نیکوکار چون 130 صفحه جزوه داره و بقیش مجموعه تسته که فقط مجموعه ریاضی و مکانیک رو بزنید کافیه . کتاب کریمی فوق العاده پر حجم و سخته و بیشتر به درد نخبه ها میخوره . کتاب گاج هم بیش از حد خلاصه است .

به نظر من یک سری درس ها خیلی کتاباش متفاوت نیستن. مثل همین معادلات. اکثر کتابای معادلات خوب هستن چون درس روتینی هستند.

انجام پایان نامه

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Smile سوال  کنکور ارشد مکانیک برای غیر مکانیک ها saber7676 1 2,951 08-04-2018، 01:41 PM
آخرین ارسال: Dash @li
Bug مشاوره ای کامل برای ارشد خواندن Dash @li 1 2,427 02-04-2016، 09:24 PM
آخرین ارسال: hamipaper
Question بهترین شاخه مکانیک در کارشناسی ارشد چیست ؟ download95 15 12,069 02-04-2016، 09:22 PM
آخرین ارسال: hamipaper
Bug منابع کنکور ارشد مکانیک - کنکور ارشد مهندسی مکانیک 94 Dash @li 5 8,719 12-05-2015، 11:12 PM
Bug مشاوره در تحلیل ارشد مکانیک(دروس ریاصی) Dash @li 2 1,782 04-07-2015، 01:46 PM
Bug تحلیل کنکور ارشد مکانیک 91و92و93 Dash @li 2 7,964 12-04-2014، 11:46 PM
Bug دروس کارشناسی ارشد مهندسی مکاترونیک Dash @li 0 1,132 10-18-2014، 12:42 PM
Bug پاسخ ارشد91 capra1 1 1,444 09-18-2013، 02:37 AM
آخرین ارسال: capra1
Bug منابع کنکور ارشد مهندسی مکانیک vahid 0 1,663 07-10-2013، 11:41 AM
آخرین ارسال: vahid
Bug بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مکانیک ساخت و تولید Dash @li 0 4,311 04-04-2013، 04:53 PM
Bug چند پیشنهاد برای یک سری از درس های ساخت و تولید در ارشد Dash @li 0 4,357 03-29-2013، 12:26 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast