امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه اختصاصی با مهندس ایمان معصومی رتبه11سال 92 در رشته مکانیک ساخت و تولید
Bug 
با سلام قصد داشتیم که با اجازه سروران گرام از آقای معصومی ضمن این موفقت و راهیابی به عرصه های بالاتر علمی تبریک عرض کنیم.

بنابراین با ایشون یک مصاحبه اختصاصی صورت بدیم پس اگر راضی باشند برای دوستان ساختی تجربه خوبی خواهد بود تا از این تجربه استفاده لازم رو ببرند

ضمن تبریک از اینکه رتبه 11 کنکور ارشد ساخت به آقای معصومی

1- در ابتدای بحث می خواهیم که شما به معرفی خودتون بپردازین و کدوم دانشگاه درس خوندید و در زمان تحصیل چطور دانشجویی بودید و درصد های ارشد و معدل تحصیلیتون رو بگین؟

2- برنامتون برای آیندتون چیه؟

3- هدفتون از شرکت در آزمون ارشد چی بود؟

4-چه کتب و منابعی رو خوندین و آیا درسی بود شما رو اذیت کنه یا علاقه به اون نداشته باشین؟

5- به نظرتون برنامه ریزی چقدر در ارشد به شما کمک کرد؟

6- چه آزمونایی شرکت کردین و چه آزمونایی رو مناسب میبینید؟

7- چه طور درس خوندید با توجه به اینکه دوسال خوندین از تجربه هر سالتون مختصری توضیح بدین؟

8- اثر دوستان و خونواده رو در ارشد خوندنتون بگین و آیا کسی بود که شما رو تشویق به درس خوندن کنه؟

9- برای ارشد کدوم دانشگاه رو انتخاب می کنینو ترتیب اولویتاتون رو بگین و به نظرتون کدوم دانشگاه ها از نظر علمی بهترند؟

10- آینده کاری و رشتتون رو بگین به نظرتو ن آینده رشتتون چطوریه پیشنهادتون برای دوستانتون چیه؟

واما پاسخ ها:

1-معرفی که بنده اسم و فامیلم مشخصه 23 سال سن دارم ورودی سال 87 در مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک-ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد هستم.در زمان دانشجویی سعی بنده بر فراگیری اصول عملی و فنی رشته بود تا تئوری به خاطر همین از نظر معدل چندان قوی نبود معدل کل بنده 15.8 بود. درصدها هم البته بار ها گفته شده ولی ریاضی 36.7 جامدات 28.3 سیالات 8 ساخت و تولید 53.33

2و3-والا برنامه که بسته به شرایط فعلی و رتبه ای که کسب کردم مشخص میشه بیشتر هدفم ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل تا آخرین مقاطع در گرایش مورد علاقم یعنی ساخت و تولید هست

4-راجع به کتب منابع بنده شخصا از باشگاه مهندسان/تالار مهندسی مکانیک خیلی استفاده کردم توصیه میکنم حتما تاپیک ها مربوط به کنکور ارشد رو مطالعه کنید. درس خاصی نبود که برام خسته کننده یا سخت بشه ولی ریاضی مهندسی یکم اذیتم کرد

5-بدون برنامه هیچ مسیری انتها نداره. قطعا کنکور ارشد هم از این قضیه مستثنی نیست برنامه ای که تدوین میشه باید متناسب با توانایی های فردی باشه به خاطر همینه که من بارها گفتم بهترین مشاور خودتون هستید نه کس دیگه

6-بنده شخصا نه کلاسی رفتم و نه آزمون زیادی شرکت کردم .در کل آزمون آخر سنجش رو دارم پیشنهاد من هرچند که بار ها گفتم اینکه سعی کنید آزمون های جامع رو شرکت کنید جون شرکت در آزمون های مرحله ای ممکنه انگیزه کاذب و یا کاهش انگیزه ایجاد کنه شما بهتره از برنامه هاشون استفاده کنید تا آزمون ها

7-مطابق با برنامه یکی ا زموسسات، انتخاب بهترین منابع , حرکت از روی برنامه

8-حقیقتشو بخواید من مشوق خاصی نداشتم مهم نیت و انگیزه خود آدمه بهتره زیاد پی حرف بقیه نباشید

9-با توجه به اینکه دانشگاه امیر کبیر از نظر اساتید و امکانات در گرایش ساخت و تولید حرف اول رو میزنه این دانشگاه انتخاب اولم بود بعد از اون تهران،مدرس؛علم و صنعت،صنعتی اصفهان؛خواجه نصیر

10-رشته ساخت و تولید از جمله رشته های فنی به حساب میاد یعنی شما قبل از اینکه اصلا قصد ادامه تحصیل داشته باشید باید سعی کنید از نظر فنی و هم چنین نرم افزاری قوی بشید و یا حداکثر در طول ادامه تحصیل فرابگیرید چون این رشته به هیج وجه تئوری محض نیست و میتونم بگم در آینده شغلی شما توانایی های فنی و نرم افزاری حرف اول رو میزنه

موفق باشید[تصویر:  wink.gif]

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط northboys

پیام‌های داخل این موضوع
RE: مصاحبه اختصاصی با مهندس ایمان معصومی رتبه11سال 92 در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و - توسط Dash @li - 10-30-2014، 03:30 PM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Bug مصاحبه اختصاصی با مهندس علی کاغذلو رتبه 10 سال 92 مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید vahid2star 0 7,148 06-27-2013، 02:11 PM
آخرین ارسال: vahid2star
Bug مصاحبه اختصاصی با مهندس سعید عربلو رتبه 12 سال 92 مهندسی مکانیک تبدیل انرژی vahid2star 0 1,890 06-27-2013، 01:57 PM
آخرین ارسال: vahid2star

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast