امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهندسی همه اش صدو اندی واحد پاس کردن نیست، قسمتی انسانیت و شعور زیبایش میکند!!
Bug 
بعضی از ما فقط فکر می کنیم اگر چهار تا درس 20 بشیم مهندس شدیم. به فکر پاس کردن ریاضی مهندسی و دینامیک و انتقال هستیم ولی چرا به درسای عمومی مثل اخلاق، آیین زندگی توجه نداریم....
مگه قسمت بزرگی از زندگی، انسانیت و اخلاق نیست!!

همیشه از بزرگتر ها شنیده بودم تاریخ در حال تکرار است... . حکایت شده مثل مختارنامه!
1- کسی جلو مختار جرات نطق نداشت ولی پشت سرش شیر بودن.
2- بسیاری از زن ها بودند که مردهای باید دوره مرد بودنو پیش اونا میگذروندن. هزار آفرین به غیرت اون زنها.
3- زبیر خلقیاتش را به عوام زیبا نشان می داد ولی وای بر درونش.
4- مختار اهل عدالت بود. به کسی باج نمی داد. پس بد بود.
5- یک عده گوسفند دورو برش بودن. موقع خوشی با او بودن، خوش و خرم. موقع نیازمندی مختار،چنان زیر شانه هاشو خالی می کردن که بدبخت شوکه می شد.

آری ای برادر. درد بزرگی است.
ولی نباید از هدفی که داریم مایوس بشیم. همانند مختار. چون خدا با ماست. دکتر علی شریعتی جمله زیبایی داره :

اگر تمامی خلق گرگهای هار شوند و از آسمان هول و کینه بر سرم بارد، تو مهربان و جاودان اسیب ناپذیر من هستی. ای پناهگاه ابدی، تو می توانی جانشین همه بی پناهی ها شوی.

بیاید به جای این همه مهندسی خواندن، کمی انسانیت بخوانیم. شاید دیگر تکرار تاریخ جاهلیت نباشیم و خود تاریخی جدید ایجاد کنیم، اگر انسان بودن را بیاموزیم.........

هرگاه خدا بخواهد بنده اى را خوار كند ، دانش را از او دور سازد. نهج البلاغه

پاسخ

سپاس شده توسط vahid
Bug 
(10-10-2011، 01:19 AM)ali_eng نوشته است: بعضی از ما فقط فکر می کنیم اگر چهار تا درس 20 بشیم مهندس شدیم. به فکر پاس کردن ریاضی مهندسی و دینامیک و انتقال هستیم ولی چرا به درسای عمومی مثل اخلاق، آیین زندگی توجه نداریم....
مگه قسمت بزرگی از زندگی، انسانیت و اخلاق نیست!!

همیشه از بزرگتر ها شنیده بودم تاریخ در حال تکرار است... . حکایت شده مثل مختارنامه!
1- کسی جلو مختار جرات نطق نداشت ولی پشت سرش شیر بودن.
2- بسیاری از زن ها بودند که مردهای باید دوره مرد بودنو پیش اونا میگذروندن. هزار آفرین به غیرت اون زنها.
3- زبیر خلقیاتش را به عوام زیبا نشان می داد ولی وای بر درونش.
4- مختار اهل عدالت بود. به کسی باج نمی داد. پس بد بود.
5- یک عده گوسفند دورو برش بودن. موقع خوشی با او بودن، خوش و خرم. موقع نیازمندی مختار،چنان زیر شانه هاشو خالی می کردن که بدبخت شوکه می شد.

آری ای برادر. درد بزرگی است.
ولی نباید از هدفی که داریم مایوس بشیم. همانند مختار. چون خدا با ماست. دکتر علی شریعتی جمله زیبایی داره :

اگر تمامی خلق گرگهای هار شوند و از آسمان هول و کینه بر سرم بارد، تو مهربان و جاودان اسیب ناپذیر من هستی. ای پناهگاه ابدی، تو می توانی جانشین همه بی پناهی ها شوی.

بیاید به جای این همه مهندسی خواندن، کمی انسانیت بخوانیم. شاید دیگر تکرار تاریخ جاهلیت نباشیم و خود تاریخی جدید ایجاد کنیم، اگر انسان بودن را بیاموزیم.........

تا قسمت زیادی با حرفت موافقم.
ولی واقعیت اینه که دروس عمومی که تو داشنگاه تدریس میشه هیچ ارتباطی با انسانیت ندارند یا حداقل شاید ما برداشت لازم رو از اونها نمی کنیم.

درس اخلاق و انسانیت از نوزادی شروع میشه.و از همون موقع در انسان نهادینه میشه.و در بزرگسالی امکان تغییر اون خیلی کمه.

ولی خب اگه بخوام می تونیم که اخلاقیات رو در خودمون اندکی بهبود بدیم و این بهبودی حتما نتیجه ی مثبتی رو روی دیگر افراد جامعه داره.
به این صورت به مرور زمان باعث بهبود اخلاقیات تو جامعه میشه.
ولی متاسفانه در حال حاظر دچار یک روند نزولی در اخلاقیات هستیم که ناخودآگاه تاثیر منفی روی ماها داره.

در ضمن اینو بدونیم که حماقت و جهالت همیشه همراه انسان هست و هیچوقت از بین نمیره.
همیشه به یک صورتی خودش رو نشون میده و تا آینده همراه انسان خواهد بود.

[تصویر:  covlsly6woahxy0m1n6g.png]

پاسخ

Bug 
(10-11-2011، 09:19 PM)bijan darbari نوشته است: تا قسمت زیادی با حرفت موافقم.
ولی واقعیت اینه که دروس عمومی که تو داشنگاه تدریس میشه هیچ ارتباطی با انسانیت ندارند یا حداقل شاید ما برداشت لازم رو از اونها نمی کنیم.

درس اخلاق و انسانیت از نوزادی شروع میشه.و از همون موقع در انسان نهادینه میشه.و در بزرگسالی امکان تغییر اون خیلی کمه.

ولی خب اگه بخوام می تونیم که اخلاقیات رو در خودمون اندکی بهبود بدیم و این بهبودی حتما نتیجه ی مثبتی رو روی دیگر افراد جامعه داره.
به این صورت به مرور زمان باعث بهبود اخلاقیات تو جامعه میشه.
ولی متاسفانه در حال حاظر دچار یک روند نزولی در اخلاقیات هستیم که ناخودآگاه تاثیر منفی روی ماها داره.

در ضمن اینو بدونیم که حماقت و جهالت همیشه همراه انسان هست و هیچوقت از بین نمیره.
همیشه به یک صورتی خودش رو نشون میده و تا آینده همراه انسان خواهد بود.

باید بگم که
1- دروس عمومی اتفاقاً کاملا به انسانیت ربط داره، مثلاً
اخلاق اسلامی کلی درس اخلاق و شعور بهت میده.(بهترین درس عمومی بود که پاس کردم)
انقلاب اسلامی، در مقابل ظلم ایستادن، متحد شدن و... رو یاد میده.
و ....
مشکل خود ما هستیم که هیچ وقت نخواستیم به درسای عمومی بها بدیم. اینم شده عاقبتش. شعور به طرز وجیهی رو به کاهش. اتحاد از یادمون رفته،

انسان تا 25 سالگی به راحتی قابل تغییر، پس دیر نشده و فکر نکنیم بزرگسال شدیم و تغییر سخته!!

هرگاه خدا بخواهد بنده اى را خوار كند ، دانش را از او دور سازد. نهج البلاغه

پاسخ

Bug 

[/quote]

باید بگم که
1- دروس عمومی اتفاقاً کاملا به انسانیت ربط داره، مثلاً
اخلاق اسلامی کلی درس اخلاق و شعور بهت میده.(بهترین درس عمومی بود که پاس کردم)
انقلاب اسلامی، در مقابل ظلم ایستادن، متحد شدن و... رو یاد میده.
و ....
مشکل خود ما هستیم که هیچ وقت نخواستیم به درسای عمومی بها بدیم. اینم شده عاقبتش. شعور به طرز وجیهی رو به کاهش. اتحاد از یادمون رفته،

انسان تا 25 سالگی به راحتی قابل تغییر، پس دیر نشده و فکر نکنیم بزرگسال شدیم و تغییر سخته!!
[/quote]

در مورد درس اخلاق که من هیچ بهره ای ازش نبردم.
حالا شاید ایراد از روش تدرس استاد و یا دل ندادن من به درس باشه.ولی به نظر من درس کاربردی و به درد بخوری نیست.

هیچ وقت نباید تمام مشکل رو به گردن خودمون بندازیم.
یادمون باشه که قسمت زیادی از شخصیت ما با توجه به جامعه ی اطرافمون شکل می گیره.
البته این انسانه که تصمیم می گیره چطور رفتار کنه ولی بعضی چیز ها ناخود آگاه روی انسان تاثیر می گذاره.( از شما چه پنهون.من به خاطر همین قضیه از زندگی تو سمنان ناراضی هستم )

به نظر من قسمت زیادی از شخصیت افراد تا سن نوجوانی شکل می گیره و در جوانی تغییر قسمت کمی از شخصیت افراد ممکنه.( البته تغییر در شخصیت رو با تظاهر در تغییر شخصیت نباید اشتباه بگیریم. ممکنه شخصیت کسی به ظاهر تغییر کرده باشه ولی در باطن همان شخصیت قدیمی خودش رو داشته باشه.)

[تصویر:  covlsly6woahxy0m1n6g.png]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راه‌های باز کردن لوله‌های توالت فرنگی Wyky1400 0 93 12-18-2023، 04:09 PM
آخرین ارسال: Wyky1400
  آموزش چت کردن با چت جی پی تی ahmad5280 0 287 05-07-2023، 03:56 PM
آخرین ارسال: ahmad5280
  پریماورا به چه افرادی کمک میکند؟ sofia 0 138 12-21-2022، 08:39 PM
آخرین ارسال: sofia
  روش های تمیز کردن تفنگ میخکوب و چگونگی مراقبت از آن drhilti 0 667 06-30-2021، 05:07 PM
آخرین ارسال: drhilti
  فیلتر هوا چگونه به کاهش آلودگی کمک میکند؟ surenaus 0 474 08-23-2020، 12:28 PM
آخرین ارسال: surenaus
  مهندسی مکانیک در آلمان Vahid90 0 906 06-16-2020، 06:46 PM
آخرین ارسال: Vahid90
  سرگرم کردن کودکان در روز‌های کرونا Mari99 1 426 04-22-2020، 07:14 PM
آخرین ارسال: azin6
  فهرست کامل تمیز کردن خانه با نکات ساده برای نظافت منزل rabineduction 0 777 01-30-2020، 05:59 AM
آخرین ارسال: rabineduction
  برطرف کردن بدخوابی کودک ati99 0 436 12-10-2019، 10:58 AM
آخرین ارسال: ati99
  لیست در پایتون: خلاصه، اضافه کردن، مرتب سازی، طول، مثال های معکوس سازی hasti00 0 750 11-27-2019، 12:15 PM
آخرین ارسال: hasti00
  بررسی فایل در پایتون: ایجاد، باز کردن، پیوست کردن، خواندن و نوشتن فایل hasti00 0 13,111 11-27-2019، 12:08 PM
آخرین ارسال: hasti00
  مشاوره فنی و مهندسی انواع بلبرینگ niksadrasanat 0 416 05-09-2018، 11:44 AM
آخرین ارسال: niksadrasanat
  چاپ کاتالوگ خلاقانه سخت نیست! (سری اول) fafaferdos 0 234 04-23-2018، 06:48 PM
آخرین ارسال: fafaferdos
Rainbow دانلود تو گوشی هر مهندسی باید باشه ( اختصاصی semeng) d@rkness 0 788 01-26-2016، 06:39 PM
آخرین ارسال: d@rkness
Bug مهم‌ترین نرم‌افزارهای مورد استفاده در مهندسی مکانیک vahid 5 5,152 02-25-2015، 10:33 PM
آخرین ارسال: hossein.07

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast