امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال دوستان پیشنهاد بدید لطفا لطفا
(09-16-2016، 08:16 PM)capra1 نوشته است: درود بر همگی
دوستان مهندس کسی بوده که مشکلی مثل مشکل من داشته باشه چی کار کرده؟
من دانشجوی دکتری هستم و واقعا حمل یک لپ تاب 2.5 کیلویی ؛تازه بدون شارژر؛ دیگه از عهده ام خارج است و توانش رو ندارم. میخواستم یه نت بوک بگیرم که بتونم عین قبل هر برنامه ای رو خواستم ائم از pdf و office و نرم افزارهای تخصصی رشتم مثل متلب و کتیا و حتی نرم افزارهایی مثل لینوکس رو اجرا کنم؛ اما قیمتش بالای یک تومنه . میخواستم تبلت ویندوزی بگیرم که اون هم....
1.حالا میخوام بدونم اگه تبلت اندرویدی بگیرم به نظرتون می ارزه؟ یعنی از نرم افزارهای تخصصی که باید بگذرم ولی میشه pdf و office و اینترنت گردی واسه تحقیق را باهاش مثل ویندوز انجام داد؟ آیا میشه فایلهای office یا pdf رو بین لپ تاب و تبلتم جابجا کنم و اگر تو یکیش فایل رو ایجاد کردم تو اون یکی ادیت بکنم یا نه؟ (حداقل هر روز لپ تابم رو نبرم و وقتی نیاز به نرم افزارهای تخصصی داشتم ببرمش)
2.آیا خیلی مهمه واسه تایپ کیبورد داشته باشه؟ و مهمتر اینکه آیا باید حتما به دنبال پشتیبانی از زبان فارسی باشم یا به طور روتین همگی دارن؟(چون من کلا گوشی اندرویدی هم ندارم و هیچ سابقه کار با اندرویدندارم میپرسم؛ گوشیم سیمبینه )
کلا پیشنهادی دارید؟ چی بگیرم؟ کمتر از 800 تومن.(500 باشه که دیگه عالی.) به چه چیزهایی دقت کنم؟
3.اهل بازی و اینا هم اصلا نیستم.

اینکه بعضی سایتها آموزش نصب ویندوز روی تبلت اندرویدی میدن درسته؟ تبلت میتونه هر دو رو ساپورت کنه؟ سنگین نمیشه؟
ممنون میشم راهنمایی بکنید.

سلام خدمت اقا/خانم capra1
از اونجایی که همیشه جواب کامنت هارو میدادید وظیفه خودم میدونم حداقل نظرمو کامل بگم.

اول که خب شما بسلامتی دکترا قبول شدین ؟ همون ساخت و تولید ؟

خب بریم تک تک پاسخ سوالاتون رو بدم

اینکه بعضی سایتها آموزش نصب ویندوز روی تبلت اندرویدی میدن درسته؟ تبلت میتونه هر دو رو ساپورت کنه؟ سنگین نمیشه؟

خیر چنین چیزی امکان پذیر نیست. دوال بوت یا همون بوت دوگانه فقط مختص به یک سری از گوشی های جدید با سیستم عامل اوبونتو هستند که فعلا داخل ایران نیومدند اونا هم فقط 2 تا بوت دارن یکی لینکوس یکی هم اندروید.
چنین ادعایی کذب محض و کاملا چرته. چون پردازه های موبایل یا همون arm ها فقط با توان پردازشی بسیار کمتر از لپتاپ هستند و اصلا امکانپذیر به لحاظ مدیریت منابع سیستم نیستند و کلی توضیحات دیگه ولی نتیجه اینکه خیر ابدا و اصلا غیر ممکنه. تو بهترین حالت اینه که شما بتونی ریموت شی به سیستمت و یا نهایتا یه اسکرین از سیستمت داشته باشی که فوق العاده ضعیف و بستگی به خطوط اینترنت و چیپ وای فای داره.
یک سری از شبیه سازیها هستند که من مثلا اکس پی رو تونستم تو گوشی خودم که واقعا قدرتمند از نظر سخت افزار بیارم با کلی دنگ و فنگ ولی فوقالعاده کند ، بیمصرف و بیهوده بود که عملا هیچ فایده و کابردی نداشت.لذا کاملا کذب محضه اینکه فکر کنید میشه امیدی داشت.

3.اهل بازی و اینا هم اصلا نیستم.

درود غیر این هم انتظار نمیره.

حالا میخوام بدونم اگه تبلت اندرویدی بگیرم به نظرتون می ارزه؟ یعنی از نرم افزارهای تخصصی که باید بگذرم ولی میشه pdf و office و اینترنت گردی واسه تحقیق را باهاش مثل ویندوز انجام داد؟

ببینید کلا واسه ویندوز در قامت یک تبلت فقط سرفیس های مایکروسافت پیشنهاد میشه که من خودم دارم و فوق العاده راضی ام ولی قیمت پایه اش از 2/5 میلیون تومن شروع میشه لذا نمیخواید هزینه کنید راهکار های دیگه ای رو در نظر میگیریم.
ببینید ویندوز برای اجرا نیاز به منابع سخت افزاری قوی داره یا حداقل برای روون اجرا شدنش ! ! تبلت های ویندوزی جز سرفیس ها یه تجربه فوق معمولی رو بهتون میدن !
اینجوری در نظر بگیرید یک لپتاپ لنوو سطح پایین با قیمت 750 تومن ! چه چیزی داره ؟ گرافیک HD، سی پی یو سلرون ، رم 2 یا 4 گیگ از نوع ddr4 و صفحه نمایش عریض !
حالا یه تبلت ویندوزی رو در نظر میگیریم : مثلا مدل dell venue 10 : چیزی حدود 600 700 گرم وزن که خب دست گرفتنش کار حضرت فیله ! بی اغراق میگم شما که نحیف هستید و لپتاپ 2 کیلویی حمل و نقلش سخته یه تبلت رو نمیتونید دست بگیرید بخصوص 700 گرم هم باشه . مگه یه استند (پایه ) براش در نظر بگیرید که اونم هزینه ای جدا داره . از اینا که بگذریم ولی خب این تبلت مثلا 800 تومن پولشه ! مشخصاتش 2 گیگ رم ، 32 گیگ حافظه داخلی و گرافیک HD و همه اینها کلی از لپتاپ ضعیف تر هستند.

خب فعلا نتیجه چی شد : یه لپتاپ در هر صورتی از تبلت ویندوزی به صرفه تره ! تبلت ویندوزی از نظر هزینه معمولیاش حداقل 800 باید بدید و وزنش زیاده مگه روی میز بزاری یا براش پایه تهیه کنید.

اما در مورد سوالتون که گفتید از نرم افزار های درسی بگذرم واسه فلان خوبه یا نه! نیازی نیست بگذرید از همه چی ! بعله چیزایی مثل متلب جواب نمیده ولی اینطور فرض کنید که یه سیستم ضعیف دستتون گرفتید . یعنی افیس و پی دی اف و فتوشاپ و وب گردی و ....رو میتونید انجام بدید کامل باهاش . یعنی همون ویندوز 8 یا 10 که دیدید رو تبلت سواره و همه کار هم میشه باهاش کرد مثل لپتاپ ولی خب ضعیف تره . هر چی هم قیمت پایین تر بیاد ضعیف تر میشه و سوییچ کردن بین برنامه ها و لود برنامه ها بدتر میشه

اع اع اع Laie_70 Dash2 Dash2 Dash2 Dash2 Dash2 الان اینهمه تایپ کردم فهمیدم گفتید تبلت اندرویدی میخواید نه ویندوزی . Laugh1 Laugh1 Laugh1 مشکلی نداره تمامی توضیحات بالا هم میشه اطلاعات عمومیتون. Empathy

آیا میشه فایلهای office یا pdf رو بین لپ تاب و تبلتم جابجا کنم و اگر تو یکیش فایل رو ایجاد کردم تو اون یکی ادیت بکنم یا نه؟ (حداقل هر روز لپ تابم رو نبرم و وقتی نیاز به نرم افزارهای تخصصی داشتم ببرمش)

ببینید قبل اینکه این قسمتو پاسخ بدم باید بگم شما با گوشی ساده اندرویدی میتونید این چیزایی که گفتید رو انجام بدید یعنی الان پی دی اف رو میشه ساخت و ادیت کرد تو هر گوشی ! میشه عرضم به حضورتون که ورد ساخت و حتی پاورپوینت ! میشه وب گردی کرد. الان اندروید تقریبا هر چیزی که واسه دسکتاپ(ویندوز) ساخته شده رو میتونه ساپورت کنه و براش برنامه هست. لذا اگه قصدتون همین چیزاست تبلت یا گوشی اندرویدی کفایت میکنه.
اما در مورد جابه جایی ! شما تمامی اطلاعاتت رو مثلا از گوشی یا تبلت به لپتاپ به 4 طریق میتونی جابه جا کنی

1.فایل های پی دی اف ، ورد ، و.....رو تو یه فضای ابری مثل گوگل درایو یا ... آپلود کنی با یه کلیک و هر جای دیگه ی دنیا باشی با یه کلیک بتونی مشاهده اش کنی (خواستید توضیح میدم)
2.تقریبا امروز تمامی فایل ها رو بین تمامی دستگاه ها به سادگی با وای فای انتقال میدن مثل زاپیا که برای ویندوزشم هست. مثل share anything , ishare ,و ده ها برنامه دیگه به سادگی هر چه تمام تر. (خواستید توضیح میدم)
3.میشه با استفاده از es file explorer بتونید با یه کلیک اگه وای فایتون وصل باشه بتونید داخل سیستمتون بشید و فایل هارو انتقال و جابه جا کنید. (خواستید توضیح میدم)
4.اکثر تبلت ها و گوشی ها از قابلیت otg پشتیبانی میکنن یعنی منظور تمامی اونها فلش میخورن . کمتر گوشی هست فلش نخوره. یعنی شما فلش رو با یه رابط 1500 تومنی میتونی وصل کنی گوشیت و فایل هارو توش بریزی (خواستید توضیح میدم)

تبلت اندرویدی اما فرمودین دو سه مدل لننوو یوگا هستش که خب استند دارن و میتونید باهاشون راحت کار بکنید.قدرت های معمولی دارن. کلا تبلت های اندرویدی زیر یک میلیون قدرت های معمولی دارن و ارزش خرید بالای اصلا ندارن. یه گوشی مناسب با صفحه بزرگ رو من حداقل ارجح تر میدونم به خرید تبلت اما چون میفرمایین کارهاتون محدود به پی دی اف و وبگردی و تحقیق این چیزاست تبلت پاسخگووتون هست ولی باید تبلتی باشه که حداقل 2 گیگ رم داشته باشه و بعد خرید میخواید براتون تشریح کنم که همون روز اول روت(هک ) کنید تبلت رو و برنامه های غیر ضرروری رو ببندید و تو حالت فریز ببرینش و چندین کار دیگه هم انجام بدین تا فوق العاده سریعتر بشه ! فوق العاده ! (خواستید توضیح میدم)( یه نکته هم بگم اگه خواستید بهتون توضیح میدم چطوری هکش کنید که بتونید بعدش فونت های عادی رو بریزید توش مثل کامپیوتر و تو ورد ازش استفاده کنید. نمیدونم هر چی که فکر کنید مثلا قوی ترین دیکشنری دنیا یا همون blue dict نسخه پولیشو چطور نصب کنید. برنامه های خوب پولی رو چطور رایگان کنید و .....) (خواستید توضیح میدم)

آیا خیلی مهمه واسه تایپ کیبورد داشته باشه؟ و مهمتر اینکه آیا باید حتما به دنبال پشتیبانی از زبان فارسی باشم یا به طور روتین همگی دارن

درود دوست عزیزم ! تبلت ها کیبورد ندارن یعنی کیبورد اختصاصی برای یک سری از نوت ها و تبلت های بالای 1 2 میلیون تمونه و به شدت گرون.مثلا من کیبورد سرفیس خودم رو تقریبا 500 پول دادم خریدم. اما راه حل چیه ؟ اگه تبلت شما یا گوشی فرقی نداره از otg ساپورت کنه میشه بهش همون کیبورد خونتون رو ( کیبورد سیستم خونه رو ) بهش وصل کنید و تایپ کنید. ولی سخت نگیرید. معمولا بعد خرید تبلت اینقد سرعت تایپ ادم بالا میره نیازی نیست مگه اینکه ورد زیاد تایپ کنید که خب راه حل رو گفتم.

زبان فارسی رو دیفالت تمامی تبلت های دنیا ساپورت میکنن نگرانی نداشته باشید.

اینکه چی بگیرید و چه چیز هایی براتون مهم باشه هم یه مقوله جداست که اگه دوست داشتید توضیح میدم یه چی متناسب با کارتون بگیرید.

راستی اقا/خانم capra1 من چند تا سوال از ارشد ساخت بپرسم ؟! Empathy Empathy
فعلا بدرود.

پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: دوستان پیشنهاد بدید لطفا لطفا - توسط mhbahrami - 09-17-2016، 12:43 AM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پیشنهاد اسم شرکت seoface3 0 6,652 09-23-2021، 08:32 PM
آخرین ارسال: seoface3
Bug مهم لطفا همه بیان ببینن رای دادن به خلیج فارس Dash @li 4 1,623 02-13-2014، 07:53 PM
آخرین ارسال: Dash @li

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast