امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه اختصاصی با مهندس ایمان معصومی رتبه11سال 92 در رشته مکانیک ساخت و تولید
Bug 
مصاحبه اختصاصی با مهندس ایمان معصومی رتبه11سال 92 در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید
آقای ایمان معصومی-رتبه 11 مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید-سال 92

درصدها:

[b]ریاضی: 37% -- حرارت و سیالات: 8% -- جامدات:28.3%

[/b]

[b]ساخت و تولید: 54% -- زبان:سفید

[/b]

[تصویر:  masumi.jpg] 

معدل موثر : 15.81 

[b]1.با سلام؛ در ابتدا تشکر میکنم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید. کمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید و کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
ایمان معصومی هستم متولد سال 69 از شهرستان اصفهان.کارشناسی ساخت و تولید دانشگاه نجف آباد بودم ورودی 87 و برای مقطع ارشد انتخاب اولم دانشگاه صنعتی امیرکبیر هست.
2.چه زمانی دقیقا برای مطالعه استارت زدید؟ کمی توضیح دهید.
[b]شروع کار بنده برای ارشد از تیر ماه بود ولی بعد از جمع آوری کامل و مناسب منابع و پشت سرگذاشتن ماه رمضان شروع مطالعم از اواسط شهریور ماه بود

3.از روزی که درس خواندن را شروع کردید را تا روز کنکور به بازه های 2 ماهه تبدیل کنید وبگویید در هر بازه روزانه چقدر درس می خواندید؟
مسلما اوایل کار اشتیاق برای درس خواندن زیاد است ولی اصولا تابستان چندان ساعت مطالعه بالا نیست از شهریور تا اواسط مهر ماه با شیب ملایم شروع کردم و به تدریج ساعت مطالعه رو افزایش دادم طوری که یک هفته به کنکور تا 10 ساعت هم رسیده بود.
4.قبول شدن در مقطع کارشناسی با قبولی درکارشناسی ارشد چه تفاوتی دارد؟
زمانی که ما میخواستیم وارد دانشگاه شویم رقابت بر سر ورود به دانشگاه بود ولی الان رقابت برای تحصیلات تکمیلی است به نظر من ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر لازمه پیشرفت است ضمن اینکه مقطع کارشناسی ورود به عرصه کارو صنعت و مقطع ارشد پلی برای ادامه تحصیل است.
5 .قبل از ورود به دانشگاه برای لیسانس از رشتتون شناخت داشتید؟ آیا واقعا با علاقه وارد شدید؟ و اگر نه آیا در دوران لیسانس به رشتتون علاقمند شدید؟
من به رشته مکانیک علاقه داشتم ولی در مورد گرایش چندان اطلاعاتی نداشتم ولی رفته رفته با فرارسیدن دروس تخصصی و کارگاهی به گرایش ساخت و تولید علاقه پیدا کردم
6.داوطلبان امسال برای موفقیت در کنکور بر روی چه کتابهایی تمرکز کنند؟
در مورد دروس ساخت و تولید به نظر من هر منبعی با موضوعیت ساخت و تولید مطالعه بشه خوبه.دروس ساخت و تولید برعکس ریاضی و جامدات بیشتر از اینکه به تست نیاز داشته باشه به مطالعه فراگیر و متنوع نیاز داره. من کتاب مهندسی تولید و فناوری دکتر بشارتی انتشارات دانشگاه تهران رو برای مطالعه کامل تر پیشنهاد میکنم
7.درس خاصی بود که تا روز کنکور شما را اذیت کند؟ و آیا در درس خاصی ضعف داشتید؟ اگر داشتید با آن چه کردید؟
برای دوستان ساخت و تولیدی اللخصوص دوستانی که از ناپیوسته وارد شدند درس ریاضی مهندسی مشکل به نظر میرسه ولی اون هم با انتخاب منبع مناسبی مثل کتاب مهندس کریمی قابل حل هست.
8.روزهایی که فشار کنکور به اندازهای بود که واقعا احساس می کردید که دیگر نمی توانید چه می کردید؟
بنده شخصا با علاقه زیاد درس میخوندم و کم پیش میومد که خسته بشم ولی اگر میخواست این حالت ایجاد بشه بهتره همون لحظه از مطالعه دست کشیده بشه و به چیزهای خوب و آینده روشن از ادامه تحصیل فکر بشه تا ایجاد انگیزه مضاعف بشه
9.کاری هست که از انجام ندادنش افسوس بخوری؟ در این مورد چه توصیهای برای داوطلبین داری؟
به داوطلبان عزیز اکیدا توصیه میکنم حتما در بین برنامه مطالعاتی خودشون تفریح و ورزش رو قرار بدن تا حالت افسردگی و یا خستگی ایجاد نشه چرا که در مدت مطالعه برای کنکور به دلیل تنبلی بیش از حد بدن در مقایسه با ایام عادی ممکنه در آینده مشکل ایجاد بشه
10.نقش خانواده درموفقیت شما چقدر موثر بود؟
قطعا حمایت ها و همیاری خانوداه در این راه بی اثر نبوده بنده قسمت زیادی از راهنمایی وایجاد روحیه را مدیون خانواده هستم
11.آیا روز شروع درس خواندن برای کنکور رتبه ای را برای خود متصور بودید؟ قبل از روز کنکور فکر می کردید که چه رتبه ای کسب می کنید؟
بنده استارتم رو برای رتبه عالی برای ورود به بهترین دانشگاه های ایران زدم ولی بعد از کنکور انتظار رتبه تک رقمی داشتم ولی بابت همین رتبه خدارو شکر میکنم
12.چه کسی در مسیر کنکور شما بیشترین تاثیر را روی شما داشت؟
بعد از خدا قطعا همیاری خانواده در این مسیر گره گشا بود اگرچه مهمترین فاکتور در پیروزی اراده شخصی خود انسان هست
13.حالا که نتیجهها اومده و رتبه تون هم خوب شده، منصفانه نظرتون راجع به کنکور امسال چی بود؟ به نظرت در رقابت منصفانهای شرکت داشتی یا نقدی به سوالات و فضای حاکم بر این رشته هست؟ کلا چقدر خودت رو برای یه همچین کنکور آماده کرده بودی؟
سوالات سال 92 نسبت به 91 خیلی استاندارد تر و مناسب تر بود مخصوصا در تست های ساخت و تولید که هر ساله راجع بهش حرف و حدیث هست امسال پیشرفت حاصل شده بود.بنده شخصا معتقدم کسی که واقعا تلاش کرده باشه و از تلاش خودش راضی باشه کسی رو رقیب برای خودش نمیدونه...
14.برامون از اون چند ماه (آخر بهمن تا اول اردیبهشت) که احتمالاً هم با کلی فکر و خیال گذشته که چه رتبهای در انتظارمه، بگید؟
من قطعا برای رتبه عالی تلاش کرده بودم و رتبه عالی رو برای خودم تصور میکردم مگر اینکه واقعا خواست خدا نباشه که آدم به حقش برسه که اونم باید مطمئن باشه خداوند چیز بهتری رو برای رقم میزنه...
15. به عنوان سوال آخر توصیهای برای داوطلبان کنکور ارشد نداری؟
توصیه زیاده البته اگر بنده لایق توصیه باشم ولی سه اصل اساسی رو داوطلبان در نظر بگیرن: 1- اراده، 2- انگیزه، 3- هدف، شاید یکم کلیشه ای باشه ولی واقعا جواب میده موفق باشید.

[/b]
[/b]

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

Bug 
با سلام قصد داشتیم که با اجازه سروران گرام از آقای معصومی ضمن این موفقت و راهیابی به عرصه های بالاتر علمی تبریک عرض کنیم.

بنابراین با ایشون یک مصاحبه اختصاصی صورت بدیم پس اگر راضی باشند برای دوستان ساختی تجربه خوبی خواهد بود تا از این تجربه استفاده لازم رو ببرند

ضمن تبریک از اینکه رتبه 11 کنکور ارشد ساخت به آقای معصومی

1- در ابتدای بحث می خواهیم که شما به معرفی خودتون بپردازین و کدوم دانشگاه درس خوندید و در زمان تحصیل چطور دانشجویی بودید و درصد های ارشد و معدل تحصیلیتون رو بگین؟

2- برنامتون برای آیندتون چیه؟

3- هدفتون از شرکت در آزمون ارشد چی بود؟

4-چه کتب و منابعی رو خوندین و آیا درسی بود شما رو اذیت کنه یا علاقه به اون نداشته باشین؟

5- به نظرتون برنامه ریزی چقدر در ارشد به شما کمک کرد؟

6- چه آزمونایی شرکت کردین و چه آزمونایی رو مناسب میبینید؟

7- چه طور درس خوندید با توجه به اینکه دوسال خوندین از تجربه هر سالتون مختصری توضیح بدین؟

8- اثر دوستان و خونواده رو در ارشد خوندنتون بگین و آیا کسی بود که شما رو تشویق به درس خوندن کنه؟

9- برای ارشد کدوم دانشگاه رو انتخاب می کنینو ترتیب اولویتاتون رو بگین و به نظرتون کدوم دانشگاه ها از نظر علمی بهترند؟

10- آینده کاری و رشتتون رو بگین به نظرتو ن آینده رشتتون چطوریه پیشنهادتون برای دوستانتون چیه؟

واما پاسخ ها:

1-معرفی که بنده اسم و فامیلم مشخصه 23 سال سن دارم ورودی سال 87 در مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک-ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد هستم.در زمان دانشجویی سعی بنده بر فراگیری اصول عملی و فنی رشته بود تا تئوری به خاطر همین از نظر معدل چندان قوی نبود معدل کل بنده 15.8 بود. درصدها هم البته بار ها گفته شده ولی ریاضی 36.7 جامدات 28.3 سیالات 8 ساخت و تولید 53.33

2و3-والا برنامه که بسته به شرایط فعلی و رتبه ای که کسب کردم مشخص میشه بیشتر هدفم ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل تا آخرین مقاطع در گرایش مورد علاقم یعنی ساخت و تولید هست

4-راجع به کتب منابع بنده شخصا از باشگاه مهندسان/تالار مهندسی مکانیک خیلی استفاده کردم توصیه میکنم حتما تاپیک ها مربوط به کنکور ارشد رو مطالعه کنید. درس خاصی نبود که برام خسته کننده یا سخت بشه ولی ریاضی مهندسی یکم اذیتم کرد

5-بدون برنامه هیچ مسیری انتها نداره. قطعا کنکور ارشد هم از این قضیه مستثنی نیست برنامه ای که تدوین میشه باید متناسب با توانایی های فردی باشه به خاطر همینه که من بارها گفتم بهترین مشاور خودتون هستید نه کس دیگه

6-بنده شخصا نه کلاسی رفتم و نه آزمون زیادی شرکت کردم .در کل آزمون آخر سنجش رو دارم پیشنهاد من هرچند که بار ها گفتم اینکه سعی کنید آزمون های جامع رو شرکت کنید جون شرکت در آزمون های مرحله ای ممکنه انگیزه کاذب و یا کاهش انگیزه ایجاد کنه شما بهتره از برنامه هاشون استفاده کنید تا آزمون ها

7-مطابق با برنامه یکی ا زموسسات، انتخاب بهترین منابع , حرکت از روی برنامه

8-حقیقتشو بخواید من مشوق خاصی نداشتم مهم نیت و انگیزه خود آدمه بهتره زیاد پی حرف بقیه نباشید

9-با توجه به اینکه دانشگاه امیر کبیر از نظر اساتید و امکانات در گرایش ساخت و تولید حرف اول رو میزنه این دانشگاه انتخاب اولم بود بعد از اون تهران،مدرس؛علم و صنعت،صنعتی اصفهان؛خواجه نصیر

10-رشته ساخت و تولید از جمله رشته های فنی به حساب میاد یعنی شما قبل از اینکه اصلا قصد ادامه تحصیل داشته باشید باید سعی کنید از نظر فنی و هم چنین نرم افزاری قوی بشید و یا حداکثر در طول ادامه تحصیل فرابگیرید چون این رشته به هیج وجه تئوری محض نیست و میتونم بگم در آینده شغلی شما توانایی های فنی و نرم افزاری حرف اول رو میزنه

موفق باشید[تصویر:  wink.gif]

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط northboys

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Bug مصاحبه اختصاصی با مهندس علی کاغذلو رتبه 10 سال 92 مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید vahid2star 0 7,151 06-27-2013، 02:11 PM
آخرین ارسال: vahid2star
Bug مصاحبه اختصاصی با مهندس سعید عربلو رتبه 12 سال 92 مهندسی مکانیک تبدیل انرژی vahid2star 0 1,892 06-27-2013، 01:57 PM
آخرین ارسال: vahid2star

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast